Sibex سیبکس

مسیریاب های جعلی ترفند جدید سوءاستفاده از كاربران

مسیریاب های جعلی ترفند جدید سوءاستفاده از كاربران سیبكس: یكی از مواردی كه در روزهای تعطیلات بیش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می گیرد، اپلیكیشن های تلفن همراه است كه متاسفانه این افراد با طراحی نسخه هایی جعلی به دنبال كلاهبرداری از كاربران هستند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، از آنجایی كه امروزه تقریباً هر فردی یك دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند در اختیار دارد، ازاین رو طبیعی است كه اغلب كارها و فعالیت های روزمره خویش را بر پایه تلفن همراه بنا كرده و بدون تردید نمی تواند یك روز را بدون گوشی سپری كند. البته در این زمینه برنامه های كاربردی بسیاری در جهت آسایش كاربران هم طراحی و تولید شده كه همگی قابلیت های بالایی در حوزه فعالیتی خود داراست.
امروزه دیگر نیازی نیست برای كارهای بانكی خیلی به شعب بانك مراجعه نمود فقط كافی است اپلیكیشن های بانك مربوطه را از بانك دریافت كرده و كارهای بانكی خویش را انجام دهیم. یا دیگر نیازی نیست برای تردد در شهر، نقشه آن شهر را همیشه در اختیار داشته باشیم؛ كافی است برنامه های مسیریاب را نصب كرده و از امكانات آن بهره ببریم.
نكته ای كه باید مطرح شود این است كه متأسفانه مجرمان سایبری هیچ گاه بیكار نبوده و با گسترش روند استفاده كاربران از تلفن های هوشمند، تله ها و دام های خویش را به سمت تلفن های هوشمند برده و تلاش می كنند از قابلیت اتصال به اینترنت و برنامه های كاربردی مورد نیاز، سوءاستفاده كرده و از هموطنان اخاذی، سرقت و یا در بعضی موارد هتك حیثیت نمایند.

در این باره كارشناسان با اشاره به بعضی از روش های مجرمانه ای كه كلاهبرداران سایبری مورد استفاده قرار می دهند، تاكید دارند با عنایت به آغاز سال جدید هجری شمسی و شروع تعطیلات نوروزی پیش بینی می گردد كلاهبرداری هایی در رابطه با عید نوروز و یا با عناوین مشابه افزایش پیدا كند.
یكی از مواردی كه متأسفانه در این ایام بیش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می گیرد، سوءاستفاده از اپلیكیشن های تلفن همراه است كه متاسفانه این افراد با طراحی نسخه هایی جعلی به دنبال كلاهبرداری از هموطنان هستند.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، نصب نسخه های اصلی اپلیكیشن ها از منابع معتبر ایرانی بسیار مهم است؛ با عنایت به این مورد كه اغلب هموطنان عازم مسافرت های نوروزی می شوند بنابراین پیش بینی می گردد نصب اپلیكیشن های مسیریاب افزایش پیدا كند. ازاین رو باید نسبت به دانلود و نصب نسخه های اصلی اقدام نمایند.

كاربران در صورت نیاز، اپلیكیشن های مورد نیاز را از ماركت های معتبر ایرانی دریافت كرده و از دانلود كردن برنامه هایی كه در كانال ها و گروه های مختلف عرضه شده و یا لینك هایی كه فاقد اعتبار لازم هستند خودداری كنند. معمولاً برنامه های جعلی با دریافت بعضی از مجوزها، امكان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می توانند از قربانیان سوءاستفاده كنند.

در قانون جرائم كامپیوتری برای جاعلین مجازات های سنگینی در نظر گرفته شده و این افراد باید در مقابل مقام قضایی پاسخگوی اعمال مجرمانه خود باشند.
1397/01/11
15:28:51
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , بانك , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است