Sibex سیبکس
آذری جهرمی در حاشیه جلسه دولت:

ظفر پیش از دهه فجر به مدار می رود

ظفر پیش از دهه فجر به مدار می رود به گزارش سیبكس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ماهواره ظفر پیش از ایام دهه فجر به فضا پرتاب می شود.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد ماهواره ظفر اظهار داشت: ماهواره ظفر سه مأموریت دارد. مأموریت اول این ماهواره تصویر برداری سنجشی برای حوزه كشاورزی و بحران های طبیعی است.
وی افزود: مأموریت دوم ماهواره ظفر برای ارتباطات مخابراتی است. این ماهواره ۲۵۶ كانال فعال مخابراتی دارد كه می تواند ارتباطات را برقرار كند. از همین رو است كه ما از مردم دعوت كرده ایم در سایت این ماهواره به نشانی zafarplus.ir پیام های خویش را در چارچوب پیام های صوتی یك دقیقه ای ضبط كنند. ما از میان این پیام ها انتخاب خواهیم كرد و به شرط موفقیت و استقرار ظفر در مدار، آنها را بعنوان صدای ایران پخش می نماییم.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: مأموریت سوم ماهواره ظفر جمع آوری اطلاعات است. بخشی از تشعشعات فضایی كه مورد استفاده مطالعاتی دانشمندان فضایی است را ظفر جمع آوری خواهد نمود.
آذری جهرمی با اشاره به مشخصات فیزیكی ماهواره ظفر اضافه كرد: این ماهواره وزنی حدود ۱۱۳ كیلوگرم دارد و در مدار بالای ۵۰۰ كیلومتر قرار خواهد گرفت. این نخستین بار است كه ما برای این مدار هدف گذاری كرده ایم و این مأموریت را انجام می دهیم.
وی بیان نمود: این كار یك فعالیت تحقیقاتی مهم می باشد و امیدواریم مأموریت ماهواره ظفر و همینطور ماهواره بر سیمرغ موفق باشد.
وزیر ارتباطات در مورد زمان ارسال این ماهواره به فضا افزود: دوستان ما در وزارت دفاع در حال كار هستند و بزودی و در همین ایام با تصمیمی كه اتخاذ شده، از راه رسانه ملی به صورت شفاف تمام فرایند اطلاع رسانی خواهد شد.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: این كار یك تلاش علمی و تثبیت فناوری است. طبیعتاً امكان دارد در این راه موفقیت باشد كه احتمال آن هم بالا است و همینطور احتمال شكست هم وجود دارد.
وی تصریح كرد: از ماهواره ظفر دو نسخه وجود دارد و اگر اقدام اولیه موفق نبود، سریعاً نسخه دوم را برای قرارگیری در مدار عملیاتی می نماییم.
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال كه چرا پس از موفق بودن عملیات اطلاع رسانی نمی كنید، عنوان كرد: باید بگویم كه پیرمردها اعتقاداتی دارند و جوان ها هم اعتقادات خویش را دارا هستند. ما از ابتدا شفاف می گوئیم.
آذری جهرمی در مقابل اصرار خبرنگاران برای اعلام زمان دقیق ارسال ماهواره ظفر اظهار داشت: ان شاالله این كار پیش از دهه فجر صورت خواهد گرفت.
وی در مورد زمزمه هایی درباره رفع فیلتر تلگرام هم اضافه كرد: خیر، بنده در جریان این امر نیستم.

1398/11/03
20:14:09
5.0 / 5
4502
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است