Sibex سیبکس

لیزر سه بعدی در گوشی جدید آیفون

لیزر سه بعدی در گوشی جدید آیفون به گزارش سیبكس، به نقل از ایرنا محققان در بخش لیزر موفق گردیدند كه با استفاده از یك لیزر سه‌بعدی آیفون را مجهز به ساخت چهره برای افزایش واقعیت‌نگاری (Augmented Reality) و تنظیم خودكار فعالیت كنند.


این حسگر، با نصب روی آیفون AR، تشخیص بهتر عمق و در نتیجه افزایش ثبت واقعی در ابزارهای كاربردی گوشی و نیز بهبود تنظیم خودكار در عكسبرداری را به همراه دارد و بسته به زمانی كه بتوان این تجهیزات را به اندازه كافی كوچك كرد و در گوشی جای داد، ممكن است در آیفون 8، 9 یا آیفون پرو یا ایكس ارائه شود.هم‌اكنون تراشه‌های AR بر دوربین‌های عكاسی جداگانه‌ اپل نصب است و بازخورد بسیار هیجان‌انگیزی در ثبت زنده تصاویر داشته است اما افزوده شدن این امكان به گوشی‌های اپل این ابزار را روزمره در دسترس همه قرار خواهد داد.
این ابزار كه دستگاه تنظیم خودكار لیزری نامیده می‌شود، فاصله را از روی زمان رفت و برگشت نور از لیزر به هدف، محاسبه می‌كند و شامل یك لیزر، یك عدسی، آشكارساز و یك پردازشگر و هزینه آن نزدیك 2 دلار برای هر گوشی است. این در حالی است كه در گوشی‌های آیفون‌ 6 به بعد، دستگاه آشكارسازی فازی برای این منظور به‌كار رفته است و با بهره‌گیری از مقایسه فاز نوری كه از یك هدف به دو طرف گوشی می‌رسد، تعیین می‌كند كه آیا تمركز عدسی به حالت درست نزدیك هست یا نه؟ وقتی دوربین بدرستی روی هدف متمركز باشد، اختلاف میان رنگ‌ها بیشتر می‌شود.امكان به‌كارگیری یك لیزر سه بعدی در دوربین جلوی گوشی اپل 8 برای تشخیص بهتر در عكس‌های سلفی (خودانداز) قابلیت دیگری است كه در آیفون 8 وجود دارد.
 
1396/05/03
00:21:21
5.0 / 5
5059
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است