Sibex سیبکس
در مركز تحقیقات مخابرات؛

سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا ۳ ماه دیگر آماده می شود

سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا ۳ ماه دیگر آماده می شود سیبكس: مركز تحقیقات مخابرات ایران از آماده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا 3 ماه آینده برای بهره برداری آگاهی داد.


به گزارش سیبكس به نقل از مهر، در اولین جلسه فروم اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مركز تحقیقات مخابرات ایران) اعلام گردید كه پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات، تا ۳ ماه آینده به انتها رسیده و آماده بهره برداری است.
افسانه معدنی مجری این پروژه در این نشست اظهار داشت: با عنایت به اینكه پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری، روزهای پایانی خودرا پشت سر می گذارد، قرار شد تا اطلاعات اولیه از اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری ارائه شود.
وی افزود: هدف از برگزاری این فروم، ارائه آخرین دستاوردها و خروجی محصولی بود كه توسط یكی از مجموعه های پژوهشگاه ICT نهایی و به اختتام رسیده است تا ضمن آن، شرح كلی از اقدامات اخیر عنوان شود.
مجری پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری اشاره كرد: مفهوم اشتراك گذاری اطلاعات یك مفهوم جدید بوده كه مقرر است نوعی همسانی برای مقابله با تهدیدات شبكه های ارتباطی باشد؛ پس لازم است مفاهیم و ترمینولوژی در اكوسیستم برگزار و كلیت مطالب در چارچوب ۲ فروم ارائه شود.
این پژوهشگر اشاره كرد: همین طور مقرر است به بهانه برگزاری این فروم ها، تمام چالش ها و فرایندهای دستیابی به خروجی فعلی را با متخصصان و عوامل درگیر با این محصول به چالش بگذاریم تا در صورت پیشنهاد و ایده ای، آنرا ارائه نمایند.
به گفته معدنی، مخاطبان این فروم می توانند علاوه بر متخصصان و صاحبان فن در زمینه امنیت شبكه، دانشگاهیان و نخبگان هم باشند.


منبع:

1398/08/15
20:12:55
5.0 / 5
4461
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است