Sibex سیبکس

آلودگی های اینترنتی افزایش یافت

آلودگی های اینترنتی افزایش یافت سیبكس: گزارش های منتشره از آلودگی های اینترنتی حاكی از افزایش بات ها و لطمه پذیری های گزارش شده در مهرماه در مقایسه با ماه گذشته است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) آمار آلودگی یك سال اخیر كشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و لطمه پذیری هایی كه در ماه های اخیر تا اختتام مهر ماه سال جاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان میدهد كه برای آنها حداقل یك مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع كل آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.
بات نت (Botnet) شبكه ای از چندین كامپیوتر است كه مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یك بات مستر (Bot Master) برای انجام فعالیت های مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت كنترل گرفته شده است. در مهرماه، در مجموع هشت میلیون و ۲۹۹ هزار و ۳۵۹ بات گزارش شده است. تعداد بات ها تا خردادماه كمتر از ۵.۵ میلیون بوده، در ماه های تیر و مرداد افزایش داشته و به ۱۰ میلیون هم رسیده است.


همین طور لطمه پذیری (Vulnerability) به مدلول ضعف در روش های امنیتی سیستم، كنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، كه می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. در مهر ماه، شش میلیون و ۹۲۴ هزار و ۲۶۰ لطمه پذیری گزارش شده است. تعداد لطمه پذیری ها بااینكه در مقایسه با شهریور كه پنج میلیون بوده افزایش داشته، اما در مجموع در یك سال گذشته، تعداد لطمه پذیری ها روبه كاهش بوده است.


منبع:

1398/08/04
13:50:05
5.0 / 5
3836
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , كامپیوتر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است