Sibex سیبکس
تا پایان سه ماهه اول سال جاری

شمار مشتركان اینترنت ثابت ایران از 9 میلیون عبور كرد

شمار مشتركان اینترنت ثابت ایران از 9 میلیون عبور كرد سیبكس: تعداد مشتركان اینترنت ثابت تا اختتام سه ماه ابتدایی سال جاری، بیشتر از 9 میلیون است كه ضریب نفوذ اینترنت ثابت را به 10.9 درصد رسانده است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، انواع سرویس های موجود در اینترنت در ایران، به سبب داشتن خاصیت های متمایز از هم، برای كاربران با شرایط مكانی و موقعیتی متفاوت ارائه می شود. سرویس های پرسرعت فراهم شده از سرویس های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می شوند كه هر سرویس نیز در خود دارای انواع مختلفی سرویس های متمایز از هم است كه كاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می توانند مناسب ترین سرویس را انتخاب كنند.
مطابق آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا اختتام سه ماهه ابتدایی سال جاری، در مجموع ۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۳۰ مشترك اینترنت ثابت در فناوری های متفاوت xDSL، FTTX، Wi-Fi و TD-LTE داریم كه ضریب نفوذ اینترنت ثابت را به ۱۰.۹ درصد رسانده است.

مشتركان دارای دسترسی پرسرعت ثابت شامل مشتركان خانگی و تجاری و اداری می شوند كه اینترنت را از شركت ها و اپراتورهای متفاوتی دریافت می كنند. در مجموع ۸ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۵۳ مشترك خانگی سرویس اینترنت ثابت و ۶۳۶ هزار و ۹۷۷ مشترك اداری یا تجاری اینترنت ثابت وجود دارد.

همین طور سرعت اینترنت دریافتی مشتركان از ۲۵۶ كیلوبیت بر ثانیه تا ۳۰ هزار كیلوبیت بر ثانیه متفاوت می باشد كه این آمار همین طور به تفكیكی سرعت در جدول زیر آمده است.

منبع:

1398/06/02
13:30:19
5.0 / 5
4447
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است