Sibex سیبکس

آخرین آمار رومینگ ملی

آخرین آمار رومینگ ملی به گزارش سیبكس اجرای رومینگ ملی با این هدف كه در صورت نبود آنتن یك اپراتور در منطقه ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده كرد، در سه ماهه اول سال جاری بیشتر از ۹ میلیون مكالمه را ترتیب داده است.


به گزاش ایسنا، رومینگ ملی اولین بار در كشور در خردادماه ۹۳ بین اپراتور رایتل و اپراتور همراه اول و اپراتور ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد كه چنانچه در منطقه ای، سیمكارت مشتركان آنتن نداشت، آنها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر كه در آن منطقه پوشش دارند، استفاده كنند.
سال گذشته بود كه توسط محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اعلام گردید رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه اجرایی شده و در حالیكه این طرح قبلاً مصوب شده و به صورت فراگیر تنها بین همراه اول و رایتل برقرار شده بود، از آذرماه سال گذشته، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.
آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ی مكالمات از راه رومینگ ملی، از آن حكایت می كند كه در مجموع ۹ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۶۹۲ مكالمه از راه رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته است.
1398/05/22
13:12:33
5.0 / 5
4683
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است