Sibex سیبکس

تلفن هوشمند بینایی دانش آموزان ژاپنی را كاهش داد

تلفن هوشمند بینایی دانش آموزان ژاپنی را كاهش داد سیبكس: تحقیقات جدید نشان داده است بینایی ۲۵.۳ درصد از دانش آموزان چینی كمتر از استاندارد یك نمره است. محققان دلیل این امر را افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و بازی های رایانشی می دانند.به گزارش سیبكس به نقل از انگجت، بینایی دانش آموزان ژاپنی در حال كاهش و دولت این كشور معتقد می باشد دلیل اصلی این امر استفاده از تلفن های هوشمند است.
تحقیقات جدید وزارت آموزش، فرهنگ، وزرش و علوم و فناوری نشان داده است حدود ۲۵.۳ درصد از دانش آموزان بینایی كمتر از استاندارد یك نمره دارند (معادل بینایی۲۰/۲۰). این بیشترین میزان كاهش دید در تاریخچه ثبت بینایی دانش آموزان این كشور است. همین طور حدود ۶۷ درصد از دانش آموزان دبیرستانی و بیشتر از ۳۴ درصد دانش آموزان دبستانی در این آزمایش حتی به میزان استاندراد نرسیدند.
دولت این كشور معتقد می باشد افزایش مدت زمانی كه كودكان صرف تماشای نمایشگر موبایل های هوشمند و بازی های رایانشی می كنند، دلیل این امر است.
بازی های موبایل در ژاپن بسیار پرطرفدار است. طبق اطلاعات شركت newzoo این كشور سومین بازار بزرگ بازی های رایانشی بشمار می رود. همین طور خیلی از افراد بازی های رایانشی را در موبایل استفاده می نمایند.
كارشناسان معتقدند افزایش مدت زمانی كه فرد در مقابل نور آبی موبایل ها قرار می گیرد به چشم درد یا خستگی منجر میگردد.
البته علاوه بر ژاپن، چین باز با مشكلی مشابه روبرو است.

1397/10/04
14:42:17
5.0 / 5
4921
تگهای خبر: فناوری , موبایل , نمایشگر , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است