Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات خبر داد

نخستین شهرك ICT ایران افتتاح شد

نخستین شهرك ICT ایران افتتاح شد به گزارش سیبكس وزیر ارتباطات در پاسخ به اینكه چرا طرح رجیستری موبایل در سال های گذشته اجرا نشده، اظهار داشت: وزیران قبل بستر این مهم را فراهم نموده اند و ما در حال اجرای آن هستیم.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز كه امروز در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه اقتصادی پیام از اهمیت بالایی برخوردار است، از همین رو این منطقه ویژه بنا بر برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی بناست به یكی از كریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات تبدیل شود.
وی اضافه كرد: این برنامه در صورت تحقق قابلیت تولید ۱۰۰ هزار شغل را دارد.
آذری جهرمی ادامه داد: باید متناسب با برنامه ریزی های صورت گرفته تولیدات عرصه فناوری اطلاعات نظیر اینترنت اشیاء در این منطقه استقرار پیدا كند.
او ادامه داد: فاز اول مطالعاتی این برنامه به اتمام رسیده و فاز دوم در حال اجراست.
وی در ادامه به كاهش مصرف ترافیك در شب یلدا اشاره و اعلام نمود: نسبت به متوسط هفته قبل سرجمع ترافیك اینترنت كشور در شب یلدا ۲۵ درصد كاهش داشته و استفاده مردم از گوشی همراه در شب یلدا با كاهش همراه بود. این مساله حاكی از این است كه فضای مجازی می تواند ابزاری برای فرهنگ سازی محسوب شود.
وی اظهار داشت: به راه اندازی نخستین شهرك آی سی تی ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی اشاره نمود و اعلام نمود: بدون شك در این عرصه باید به قدرت جهانی و منطقه برسیم چون كه بازار مصرفی خوبی در كشور وجود دارد.


 

1396/10/02
18:05:32
5.0 / 5
4614
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است