Sibex سیبکس

بلاك چین و هوش مصنوعی پردرآمدترین تخصص در جهان

بلاك چین و هوش مصنوعی پردرآمدترین تخصص در جهان سیبكس: تازه ترین تحقیقات و بررسی ها نشان داده است كه رشته های در رابطه با فناوری بلاك چین و هوش مصنوعی در مقایسه با سایر رشته های دانشگاهی، حقوق و طرفداران بسیار بیشتری خواهند داشت.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون بلاك چین (Blockchain)، هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی همچون ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده، به نظر می آید كه رشته های دانشگاهی و آكادمیك در رابطه با این حوزه ها هم از استقبال بی نظیری برخوردار شده است.

در گزارشی كه شبكه خبری CNBC درباره مشاغل پرطرفدار و حقوق های مربوط به آن عرضه داده و منتشر نموده است، رشته و شغل های مربوط به فناوری توسعه و بكارگیری بلاك چین در صدر مشاغل پردرآمد و پرطرفدار جهان قرار گرفت.

این تحقیقات كه توسط موسسه تحقیقاتی و آماری فرانسیسكو گردآوری شده و بدست آمده است نشان داده است كه مهندسان بلاك چین به صورت متوسط حقوقی حدود ۱۵۰ هزار الی ۱۷۵ هزار دلار در سال می گیرند كه حدودا بسیار بیشتر از میانگین سایر مهندسان (سالانه ۱۳۵ هزار دلار) است.

فناوری بلاك چین كه این روزها كاربردهای بسیاری بویژه در صنعت ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده دارد، از استقبال بی نظیری از جانب كاربران، شركت ها و صرافی های فعال در این حوزه برخوردار شده است و به نظر می آید در سالهای آینده هم با تكامل و شكوفایی بیشتری روبرو شود. به همین خاطر برآورد می گردد رشته و تخصص های در رابطه با بلاك چین در آینده ای نزدیك طرفداران و خواستار بسیار بیشتری در سراسر جهان پیدا خواهد نمود و به نظر می آید این روند رو به رشد همچنان در سال های آتی صعودی باقی بماند.

این روزها دانشمندان و متخصصان فعال در حوزه فناوری و صنعت دیجیتال به دنبال ارتقا و تكمیل پلتفرم های مبتنی بر بلاك چین و یافتن كاربردهای جدیدی برای آن هستند تا بتوانند فناوری مذكور را با رشد و شكوفایی بیشتری به ثمر برسانند و از آن برای خدمت رسانی به كاربران بهره بگیرند.

طبق این گزارش، شركت های بزرگ و غول های تكنولوژی در جهان همچون فیسبوك، گوگل، مایكروسافت و آی بی ام هم افراد با مدارك بلاك چین را در صدر مشاغل موردنیاز و اساسی خود به ثبت رسانیده اند.

علاوه بر بلاك چین، مشاغل مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی كه در صنایع مختلفی همچون روباتیك، خوردوسازی، تكنولوژی و صنعت هوایی كاربرد دارد، هم بعد از بلاك چین، دومین شغل پردآمدی است كه شركت های بزرگ در دنیا هم اكنون بدنبال توسعه و بكارگیری مشاغل در رابطه با آن هستند.
1397/08/02
19:35:59
5.0 / 5
4383
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است