Sibex سیبکس

حضور پژوهشگران 5 کشور دنیا در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات

حضور پژوهشگران 5 کشور دنیا در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات سیبکس: چهارمین سمینار آمار فضایی به میزبانی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله امروز شروع به کار کرد و با وجود برگزاری بصورت ملی، 5 سخنران خارجی در آن حضور دارند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی بسطامی، دبیر چهارمین سمینار آمار فضایی و کاربردهای آن در آیین افتتاحیه این سمینار، برنامه ریزی برای برگزاری این سمینار را از آذرماه سال قبل دانست و اظهار داشت: برای این منظور نامه ای به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور ارسال کردیم و از آنها درخواست کردیم آمادگی خودرا برای مشارکت در برگزاری این سمینار اعلام کنند.

وی اظهار نمود: ۱۷ مرکز و دانشگاه آمادگی خودرا اعلام نمودند.

بسطامی، محورهای این سمینار را بررسی کاربردهای آمار فضایی در بخش های مختلف دانست و اظهار نمود: بر این اساس کاربرد آمار فضا در علوم مهندسی زلزله، زمین آمار، کاربرد آمار فضایی در معدن، علوم فضایی، کاربرد علوم آمار فضایی در علوم جوی، محیط زیست، پایش منابع آبی، حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساز و مدیریت ریسک، برنامه ریزی شهری و زیر ساخت ها و حمل و نقل شهری، بهداشت و علوم پزشکی، نفت و گاز و اقتصاد و بیمه همچون محورهای این سمینار بشمار می رود.

دبیر چهارمین سمینار آمار فضایی و کاربردهای آن با اعلان اینکه در این رویداد ۶۰ مقاله ارسال شده است، اشاره کرد: از این تعداد ۵۱ مقاله پذیرفته شد که ۳۶ مقاله بصورت شفاهی در ضمن دو روز برگزاری این سمینار (۵ و ۶ آبان) ارائه خواهد شد.

وی اشاره کرد: با وجود آنکه این سمینار ملی بوده، ولی شاهد مشارکت محققانی از خارج از کشور بودیم، به شکلی که پنج سخنران کلیدی این سمینار از ۵ کشور امریکا، استرالیا، انگلیس، اسپانیا و کانادا هستند.
منبع:

1400/08/06
12:26:42
5.0 / 5
3764
تگهای خبر: بیمه , كاربر , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است