Sibex سیبکس

درخواست ناجا از وزارت ارتباطات برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات

درخواست ناجا از وزارت ارتباطات برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات به گزارش سیبکس معاون فناوری اطلاعات ناجا از وزارت ارتباطات خواست تا شبکه ملی ارتباطات را تکمیل کند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، سردار احمد دولت خواه در مراسم رونمایی از پروژه های هوشمندسازی پلیس که با حضور وزیر ارتباطات، فرمانده ناجا و جمعی دیگر از فرماندهان ارشد این نیرو در مقر مرکزی نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: درخواست ما از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را تکمیل کند. چون که لازم است یک زیرساخت امن برای تبادل داده ملی ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه ما به شدت نیازمند این شبکه هستیم، اضافه کرد: امیدواریم که حمایت های بیشتری در این حوزه انجام شده و این اقدامات صورت گیرد.
دولت خواه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به داده های دیگر سازمان ها هم احتیاج پیدا می کند، اظهار داشت: ما به بیشتر از ۱۳ سازمان داده های خویش را عرضه می دهیم و انتظار داریم که دیگر سازمان ها هم داده های خویش را با ما به اشتراک گذارند و امیدواریم که این روند تسهیل شود.
وی بر لزوم بومی سازی سامانه های امنیتی تصریح کرد و اظهار نمود: سامانه های امنیتی باید بومی باشد و اگر نباشد صدمه پذیری ما بالا می رود و در آنجا یک خلأ جدی ایجاد می شود.
وی از وزارت ارتباطات خواست که از طرح ها و پروژه های هوشمندسازی حمایت مالی و پشتیبانی معنوی را هم انجام دهند و اظهار داشت: یکی ازوظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کل کشور توسعه همین موارد است و نیروی انتظامی هم در سرتاسر کشور وظیفه مهمی در این حوزه بر عهده دارد.
منبع:

1400/07/20
11:00:22
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است