Sibex سیبکس
با فناوری ۵G؛

رونمایی از ربات هایی كه با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند

رونمایی از ربات هایی كه با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند یک شرکت مخابراتی روز گذشته و در کنگره جهانی موبایل از دو ربات مجهز به فناوری 5G رونمایی نمود که قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر بودند.


به گزارش سیبکس به نقل از رویترز، روز گذشته شرکت مخابراتی ورایزون از ۲ ربات در کنگره جهانی موبایل رونمایی نمود که از فناوری نسل پنجم اینترنت همراه و «رایانش اج موبایل» (mobile edge computing ) برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند.
«رایانش اج» با بهره گیری از فناوری واقعیت افزوده و یادگیری ماشینی انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده در محل (محیط کارخانه، دکل نفتی یا فضای اداری) را تحلیل می کند و نیازمند نوعی از پروسه سریع انتقال اطلاعات است که فقط سیگنال های ۵G آنرا فراهم می کنند. ریما قریشی مدیر ارشد استراتژی ورایزنون در این مراسم اظهار داشت: هنگامیکه بیش از یک ربات در محیطی فعالیت می نمایند، مشکلاتی به وجود می آید برای اینکه آنها فقط ماشین هستند و نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فناوری ۵G کمک می نماید تا ربات ها با یکدیگر و همین طور دستگاه های مختلف ارتباط برقرار کنند. ربات های متصل به اینترنت و هوشمندتر برای کارآمدتر کردن اتوماسیون در فضای کارخانه، نظارت ازراه دور و کاهش هزینه ها ضروری هستند. در این مراسم دو ربات روی صحنه حاضر شدند که یکی از آنها شبیه سگ و دارای ۴ پا بود و جی جی نام داشت. ربات دیگر بدنه ای جعبه ای شکل و «مکیل» نام داشت. این ربات مجهز به چرخ بود. بگفته قریشی برای آموزش به ربات ها، مهندسان بطور ناگهانی جلوی آنها می پریدند، ربات های دیگر را به مسیر حرکت آنها می فرستادند یا جعبه هایی را در مسیرشان پرتاب می کردند. البته در این پروسه هیچیک از مهندسان یا ربات ها صدمه ای ندیدند.

1400/04/08
12:38:24
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است