Sibex سیبکس
همزمان با برگزاری همایش تهران هوشمند ؛

استارت آپ های حوزه هوشمندسازی شهری رقابت می كنند

استارت آپ های حوزه هوشمندسازی شهری رقابت می كنند سیبكس: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با هدف پشتیبانی از شكل گیری زیست بوم استارت آپ های نوآور در شهر تهران، نمایشگاه و مسابقه استارت آپ های حوزه هوشمند را اسفندماه برگزارمی كند.به گزارش سیبكس به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، امیر بیات ترك، دبیر اجرائی همایش تهران هوشمند اظهار داشت: در فضای فوق العاده رقابتی اقتصاد امروز، نوآوری بسیار حائز اهمیت شده است. بررسی های اخیر شركت های بزرگ نشان داده است كه ۶۵ درصد از مدیران ارشد با فشار حاصل از فضای رقابتی حاصل از نوآوری مواجهند و در حدود ۶. ۱ تریلیون دلار در مجموع صرف بخش تحقیق و توسعه سازمان ها در سطح بین المللی شده است.
وی اضافه كرد: شهرداری ها هم بعنوان سازمان های عمومی، با هدف افزایش رفاه و كیفیت زندگی در سطح شهر با عرضه خدمات نوین، نیازمند نوآوری هستند.
وی تصریح كرد: امروزه شهرها در رقابتی فشرده برای تصاحب جایگاهی جهانی و منطقه ای بوده و بكارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان موثرترین ابزار توسعه، این رقابت را برای شهرها تشدید كرده است.
دبیر اجرایی همایش تهران هوشمند ادامه داد: در كشور ما با وجود تمام تلاش های صورت گرفته، اقتصاد شهری دانش بنیان هنوز در كلان شهرهای كشور نهادینه نشده و به علت فقدان توجه لازم به نوآوری، اغلب سازمانها به روزمرگی دچار هستند. انقلاب دیجیتال، روندهای معمول در اقتصاد شهری را مانند سایر حوزه ها بر هم زده است و طرح نوینی از اقتصاد شهری را پیش پای مدیران شهری گذاشته، كه استفاده از ظرفیت استارت آپ ها نگاهی هوشمندانه در این حوزه است.
بیات ترك تصریح كرد: استارت آپ ها تیم های كوچكی هستند كه معمولا برپایه ایده های نوآورانه شكل گرفته ­اند؛ این تیم ها، در تلاش هستند كه با عرضه محصول یا خدمتی نوآورانه به مدل درآمدی پایداری برسند. یكی از مزایای این تیم ها، رشد سریع آن­ها است كه سبب توسعه اقتصاد كشور شده و در نتیجه اشتغال­زایی خوبی هم به همراه آورده اند. نمونه موفق شركت هایی كه از مرحله استارت آپی به كسب و كار موفق رسیده اند گویای این مطلب است.
دبیر اجرایی همایش تهران هوشمند با اشاره به تغییر مدیریت شهری و این كه یكی از اولویت های اصلی در شهرداری تهران پشتیبانی از فعالیت های ارزش ساز و اشتغال آفرین در شهر قرار داده شده است، اظهار داشت: همزمان با برگزاری همایش تهران هوشمند نمایشگاهی از استارت آپ های منتخب حوزه هوشمندسازی شهری در محل برج میلاد تهران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و همكاری شتاب دهنده های كسب و كارهای نوپا برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: در این نمایشگاه، در بخش مذاكرات تجاری با هماهنگی صورت گرفته، جلسات مذاكره و عقد تفاهم همكاری بین استارت آپ های حوزه هوشمندسازی شهری و مدیران ارشد بخش های مختلف شهرداری تهران و سازمان های مربوطه برگزار می شود و در خلال دو روز برگزاری این برنامه، رقابت بین استارت آپ های این حوزه را هم خواهیم داشت كه بعد از داوری به استارت آپ های منتخب، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

1396/11/09
19:26:16
5.0 / 5
4585
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است