Sibex سیبکس

اخراج ۱۰ هزار كارمند IBM در اروپا

اخراج ۱۰ هزار كارمند IBM در اروپا شركت اینترنشنال بیزنس ماشین (IBM) بمنظور كاهش هزینه ها در واحد خدماتش، می خواهد حدود 10 هزار موقعیت شغلی را در اروپا حذف كند.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: این تعدیل گسترده شامل حال حدود ۲۰ درصد از کارکنان شرکت IBM در اروپا می شود. عمده این تعدیل در آلمان و انگلیس و همین طور در لهستان، اسلواکی، ایتالیا و بلژیک انجام می گیرد.

این شرکت تعدیل نیرو در اروپا را پیش تر در دیدار با نمایندگان کارگری اروپایی مطرح کرده بود. ارزش سهام IBM بعد از انتشار این خبر در نیویورک ۱.۶ درصد کم شد. ارزش سهام IBM امسال ۸.۶ درصد نزول داشته است.

سخنگوی IBM اظهار نمود تصمیماتی که درباب کارکنان گرفته می شود به شکلی است که بتوانیم بهترین پشتیبانی را برای مشتریانمان انجام دهیم.

بزرگترین تعدیل در کسب وکار خدمات IT شرکت IBM انجام می گیرد که کارهای زیرساختی روزمره مانند مدیریت مراکز دیتای مشتری و حمایت سنتی از فناوری اطلاعات برای نصب، اجرا و تعمیر تجهیزات را انجام می دهد. این شرکت در اکتبر اعلام نموده بود می خواهد این کسب وکار را مستقل کرده و به واحد جدید رایانش ابری هیبریدی و هوش مصنوعی خود متمرکز شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت IBM زمانی یک شرکت فناوری معتبر و نمادین بود اما ستاره اش در سال های اخیر که شهرتش در خدمات رایانش و IT از شرکتهای فناوری جدیدتری مانند آمازون عقب افتاد، افول کرد.
1399/09/08
13:16:04
5.0 / 5
1464
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است