Sibex سیبکس
سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام كرد؛

كسب وكارهای نرم افزاری در صدر شكایات صنف فناوری اطلاعات

كسب وكارهای نرم افزاری در صدر شكایات صنف فناوری اطلاعات سیبكس: رئیس شورای انتظامی سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران اظهار داشت: بیش از ۷۸ درصد شكایات صنفی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به مبحث كسب وكارهای حوزه نرم افزار و وب سایت مربوط می گردد.


به گزارش سیبكس به نقل از سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران، حمید فروزنده، اظهار داشت: برپایه آخرین آمار فعالیت شورای انتظامی سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران (نصر)، در رسیدگی به شكایات صنفی طی سه سال اخیر، بیش از ۴۲ درصد شكایات صورت گرفته به مبحث كسب وكارهای نرم افزاری و بیش از ۳۶ درصد به مبحث میزبانی فضای وب و ثبت دامنه (وب سایت ها و خدمات آن) اختصاص داشته است. وی با اشاره به باقی آمار شكایات و تخلفات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: در سطوح بعدی، شكایات حوزه سخت افزار حدود ۱۲ درصد و تجهیزات شبكه حدود ۳ درصد میانگین تعداد شكایات فناوری اطلاعات و ارتباطات را در بر می گیرند.

رئیس شورای انتظامی سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران با اشاره به فعالیت این شورا در حل اختلاف و رسیدگی به شكایات صنفی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: شورای انتظامی سازمان مطابق ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی ماده ۱۷ قانون حمایت ازحقوق پدید آورندگان نرم افزارهای كامپیوتری مصوب مجلس شورای اسلامی، مسئول رسیدگی به شكایات اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد تخلفات حرفه ای، انضباطی و انتظامی درحوزه فاوا است.

وی با اشاره به اینكه از زمانی كه اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه ICT در قراردادهای كاری خود شورای انتظامی سازمان نصر را بعنوان داور و مرجع حل اختلاف لحاظ كرده اند، مبحث رسیدگی به شكایات احتمالی طرفین قرارداد تسریع و تسهیل شده است، ادامه داد: هم اكنون اغلب شركتها هنگام عقد قرارداد نام شورای انتظامی سازمان را بعنوان داور و مرجع حل اختلاف می آورند. هرچند الزامی در این كار نیست، اما كمك كرده تا شركت ها با مشكلات كمتری در رسیدگی به اختلافاتشان مواجه شده و فرایند رسیدگی به صورت تخصصی و سریعتر طی شود.

فروزنده با اشاره به لزوم كنترل عضویت شركتها و اشخاص فعال در حوزه فاوا توسط كارفرمایان پیش از انعقاد قرارداد، افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند پیش از توافق و یا انعقاد قراردادهای كاری با این شركتها و اشخاص حقیقی، عضویت و وضعیت آنها را با استفاده از رجوع به پورتال سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران استعلام و مورد بررسی قرار دهند تا با سوابق حرفه ای این شركتها آشنا شوند.

1396/11/08
13:25:59
5.0 / 5
4615
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است