Sibex سیبکس
با حضور رئیس جمهور؛

جلسه شورایعالی فضای مجازی عصر امروز

جلسه شورایعالی فضای مجازی عصر امروز به گزارش سیبكس جلسه شورایعالی فضای مجازی عصر امروز (شنبه) با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، این جلسه با حضور رؤسای قوا و اعضای حقیقی و حقوقی شورایعالی فضای مجازی برگزار می گردد.
مطابق با حكم تشكیل شورایعالی فضای مجازی، این شورا باید حداقل ماهانه یكبار تشكیل جلسه دهد كه با عنایت به مبحث در دستور كار این شورا كه بررسی طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» است، به نظر می آید تشكیل جلسات این شورا، روند سریع تری به خود گرفته است و با وجود اینكه پیش از این، این جلسات هر دو ماه یكبار یا ماهی یكبار برگزار می شد، الان به هر سه هفته یكبار كاهش پیدا كرده است.
موضوع دستور كار جلسه امروز شورایعالی فضای مجازی احتمالاً ادامه بررسی طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» است. این مورد طی دو جلسه گذشته شورا هم در دستور بررسی شورایعالی فضای مجازی قرار داشت.
مصوبات جلسه گذشته در جلسه قبلی شورایعالی فضای مجازی، بخشی از طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» به تصویب رسید. رضا تقی پور انوری، عضو شورایعالی فضای مجازی درباره جزئیات مصوبات این جلسه پیش از این به مهر اظهار داشته بود: در این نشست ۳ ماده از طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات پیش رفت و به تصویب شورا رسید. این ۳ ماده شامل مقدمه طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات، خط مشی حاكم بر این شبكه و اهداف راهبردی و عملیاتی است. با عنایت به اهمیت مبحث و زمان بر بودن بررسی این مفاد كه هر كدام شامل چندین بند بود، در جلسات آتی هم شورایعالی فضای مجازی به ادامه بررسی این طرح، می پردازد. وی توضیح داد: طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات كه از جانب وزارت ارتباطات به شورایعالی فضای مجازی عرضه شده است، طی یك ماه اخیر در كارگروهی متشكل از اعضای حقیقی شورا و معاونان مركز ملی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه روز گذشته شورا، قسمت هایی از آن به تصویب رسید. بررسی اسناد شبكه ملی اطلاعات در جلسات آینده شورا ادامه دارد تقی پور با اشاره به اینكه بررسی های كارگروه در مورد این طرح همچنان ادامه دارد و در جلسات آتی شورایعالی فضای مجازی هم به بحث گذاشته می شود، اظهار داشت: تابحال ۴ صفحه از سند ۱۰ صفحه مربوط به سند معماری شبكه ملی اطلاعات بررسی و تصویب گردید. عضو شورایعالی فضای مجازی اظهار داشت: الزامات شبكه ملی اطلاعات پیش از این تبیین شده بود و الان با مشخص شدن طرح كلان و چارچوب سند معماری شبكه ملی اطلاعات، اهداف راهبردی و عملیاتی در چارچوب تعیین وظیفه كیفی و كمی به دستگاه های مربوطه ابلاغ خواهد گردید. به گزارش سیبكس به نقل از مهر، طبق مصوبه جلسه ۱۲ بهمن شورایعالی فضای مجازی، پوشش ۱۰۰ درصدی جمعیت كشور برای دسترسی پهن باند سیار با سرعت متوسط ۱۰ مگابیت بر ثانیه و پوشش ۸۰ درصدی دسترسی پهن باند ثابت خانوارها با متوسط سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه همچون اهداف شبكه ملی اطلاعات تا سال ۱۴۰۴ درنظر گرفته شده است. همینطور مقرر شد حداقل ۳ قطب مركز داده در سه استان كشور ایجاد شود تا شبكه متوازنی در سراسر كشور داشته باشیم. از جانب دیگر مقرر شد كسب و كارها از اینترنت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برخوردار باشند و در بخش صنعت داخلی نیز، تولید گوشیهای ساخت داخل به ۲۰ درصد مصرف گوشیهای كشور افزایش یابد و سالانه حدود ۵ درصد رشد خودكفایی در زمینه تجهیزات شبكه ایجاد شود. در جلسه شورایعالی فضای مجازی، مقرر شد سهم اقتصاد دیجیتال و خرده فروشی الكترونیكی حدود ۱۰ درصد اقتصاد كشور را شامل شود و خدمات پایه كاربردی داخلی تا سال ۱۴۰۰ به صورت كامل تأمین شود.

1398/11/26
21:00:58
5.0 / 5
4078
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است