Sibex سیبکس

هشدار این تماس كلاهبرداری است

هشدار این تماس كلاهبرداری است سیبكس: چندی است طی تماس هایی با مشتركان، ادعا می شود این تماس از جانب اپراتورهاست و پیشنهاد می شود با پرداخت مبلغی، از اینترنت رایگان و كاهش هزینه های تماس برخوردار شوند، درحالی كه این كار تنها روش جدیدی برای كلاهبرداری است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، هنگامی كه با شما تماس تلفنی گرفته می شود و به شما وعده جایزه و هدیه می دهند، از شما اطلاعات كارت بانكی تان را می خواهند و یا مواردی از این دست كه حتما با آنها روبه رو شده اید، باید دقت كنید كه با وجود جذاب بودن این پیشنهادها، احتمال این كه در آستانه فریب خوردن توسط كلاهبرداران قرار گرفته باشید، بسیار است.
وقتی در تماسهای تلفنی به شما می گویند برنده ی جایزه ای فوق العاده از یك مسابقه شده اید كه احتمالاً شما هیچ گاه در آن مسابقه شركت نكرده اید؛ زمانی كه می گویند برای دریافت جایزه باید مبلغی پرداخت كنید و یا از شما می خواهند، اطلاعات كاملاً شخصی و محرمانه مالی خودرا در اختیارشان قرار دهید، باید محتاط باشید، برای اینكه سیستم های تجاری مطمئن و قانونی، هیچ گاه نیاز بر جزئیات حساب مالی شما ندارند و حتی اگر قرار باشد پولی یا جایزه ای را به شما بدهند، نیاز به رمز عبور كارت شما را ندارند و دادن شماره حساب یا شماره كارت كفایت می كند.
اما یكی از انواع مزاحمت ها و كلاهبرداری ها، زمانی است كه با شما تماس می گیرند و ادعا می كنند كه این تماس از جانب اپراتورتان است. ممكنست اطلاعاتی از قبیل مشخصات و یا حتی جزئیات قبض شما را هم داشته باشند، در مقابل به شما پیشنهاد می دهند با پرداخت مبلغی، از خدمات اینترنت رایگان و كاهش هزینه ها در قبض تلفنتان برخوردار شوید. در صورتیكه با پرداخت این مبلغ، تنها گرفتار كلاهبرداری جدید شده اید.
قبل از این هم اتفاق افتاده بود كه در تماس با كاربران، برای یكسان سازی تعرفه ها و تك نرخی شدن تماسهای درون شبكه یا برون شبكه اپراتورها كه هزینه ای برای مشتركان ندارد و جزو خدماتی است كه توسط اپراتورها ارائه شده، برخی سودجویان مبادرت به دریافت هزینه می كردند كه مشخص شد این گونه تماس ها كلاهبرداری است و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.
باید توجه داشته باشید شما حق دارید درباره هر شخصی كه تلفنی با شما تماس می گیرد و به شما پیشنهاد می دهد، بررسی های لازم را انجام دهید، با نامه نگاری از آنها اطلاعات كاری بخواهید، تماس بگیرید، مرجع های آنها را استعلام كنید و زمانی برای فكر كردن و تصمیم گیری در مورد پیشنهاد آنها داشته باشید؛ برای اینكه افرادی كه بطور قانونی و به دور از هرگونه كلاهبرداری به صورت تلفنی بازاریابی انجام می دهند، مشكلی ندارد از این كه اطلاعات فعالیت معقول و منطقی خودرا در اختیار شما قرار دهند.
منبع:

1398/11/13
08:17:39
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: اینترنت , بازار , بانك , خدمات
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است