Sibex سیبکس

روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی

روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی به گزارش سیبكس اگر گوشی تان گم شده یا به سرقت رفته، می توانید با استفاده از امكاناتی كه اپراتورها دارند یا قابلیت های خود گوشی، آنرا پیدا كنید. البته این امكان در صورتی فراهم است كه گوشی همراه روشن باشد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، این روزها و با افزایش چندبرابری قیمت گوشیها در بازار، خریدن باردیگر گوشی آن هم در شرایطی كه گم شده یا به سرقت رفته باشد، هزینه های بالایی برای كاربران دارد. درصورتی كه برخی امكانات از سوی اپراتورها و گوشیها وجود دارند كه با استفاده از آنها می توان گوشیهای گم شده یا سرقتی را ردیابی كرد.
از طرفی درحالی كه گوشیهای دست دوم در بازار رایج است، با اجرای رجیستری و ضرورت ثبت شماره در تلفن همراه، در صورتیكه فردی بخواهد گوشی خویش را بفروشد یا به دیگری منتقل كند، باید حتما فرآیند انتقال مالكیت را انجام دهد؛ ازاین رو باآنكه بحث سرقت و ردیابی گوشیهای سرقتی از اهداف اصلی طرح رجیستری نبوده است، اما این پروژه می تواند به ردیابی گوشیهای به سرقت رفته كمك نماید.
همینطور درصورتی كه گوشی حاوی سیمكارت گم شود یا به سرقت برود، می توانید از راهكارهایی كه اپراتورهای تلفن همراه در نظر گرفته اند استفاده كنید. مشتركان همراه اول برای ردیابی گوشی مفقودشده یا به سرقت رفته خود می توانند شماره سریال گوشی مندرج روی جعبه گوشی را از راه خطوط دائمی همراه اول، ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال كنند. مشتركان ایرانسل هم می توانند بعد از گذشت پنج روز از مسدود كردن خط، كد #۶۱۰۱* را از یك خط ایرانسلی شماره گیری و شماره سریال IMEI گوشی مفقودشده را وارد كند.
گوشیهای هوشمند هم راه كارهایی را برای یافتن گوشیهای گم شده و به سرقت رفته در نظر گرفته اند. اگر گوشی شما گم شده یا به سرقت رفته باشد، دو چاره كلی برای یافتن مكان فعلی آن وجود دارد كه البته هركدام از این روش ها مستلزم این است كه قبلا چنین مواردی را پیشبینی كرده باشید. به صورت كلی یافتن مكان گوشی با استفاده از اینترنت و GPS میسر است.
یكی از این روش ها استفاده از اكانت گوگل است؛ به جهت اینكه بعدا بتوانید از قابلیت Android Device Manager كه یكی از قابلیت های كاربردی گوگل است، استفاده كنید، حتما باید یك مرتبه از گوشی اندرویدی خود وارد اكانت جی میل خود شوید. در صورتیكه گوشی شما گم شده باشد، می توانید با وارد كردن اطلاعات اكانت خود، مكان فعلی گوشی خویش را شناسایی كنید.
گزینه دیگر «Lock» است كه با استفاده از این توانایی می توانید در صورت گم شدن گوشی، گوشی خویش را قفل كرده و حتی برای آن پسورد بگذارید. همینطور گزینه Erase برای مواردی است كه گوشی شما گم شده و می توانید با استفاده از این گزینه، اطلاعات حساسی كه در گوشی دارید را پاك كنید. البته در صورتی می توانید از این توانایی استفاده كنید كه گوشی تان به اینترنت متصل باشد. دارندگان گوشیهای آیفون هم می توانند از قابلیت «Find My iPhone» برای پیدا كردن دستگاه خود استفاده كنند و اقدامات دیگری هم برای در امنیت نگه داشتن اطلاعات خود انجام دهند.
البته تمامی این اقدامات درصورتی می تواند سودمند باشد كه گوشی از زمانی كه گم شده یا به سرقت رفته، تا زمانی كه شما می خواهید آنرا ردیابی كنید خاموش نشده باشد، چونكه در آن صورت تا زمانی كه گوشی بار دیگر روشن شود، امكان ردیابی آن وجود ندارد.1398/11/11
21:07:23
5.0 / 5
4614
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است