Sibex سیبکس

كلاهبرداری تازه سایبری در خاورمیانه

كلاهبرداری تازه سایبری در خاورمیانه به گزارش سیبكس شركت امنیتی كاسپراسكای از شناسایی یك طرح كلاهبرداری جدید سایبری اطلاع داده كه قربانیان آن از روسیه و برخی كشورهای منطقه خاورمیانه هستند.به گزارش سیبكس به نقل از آسین ایج، كلاهبرداران برای فریب كاربران پیام هایی را برای آنها ارسال می كنند و این مطلب را القا می كنند كه گیرنده خسارت های مادی را وارد كرده كه باید جبران شوند.
در ادامه از كاربر خواسته می شود تا به منظور پیشبرد فرآیند جبران خسارت برخی اطلاعات شخصی خویش را افشا كند. برای اقناع كاربران ادعا می شود كه در صورت همكاری آنها می توانند شماره های تأمین اجتماعی موقت آمریكایی خریداری كنند كه هر یك از آنها نه دلار قیمت دارد.
بررسی های كاسپراسكای نشان داده است بخش عمده قربانیان این فریبكاری سایبری در كشورهای الجزایر، مصر، امارات متحده عربی و روسیه زندگی می كنند.
كلاهبرداران مذكور همینطور وب سایتی را طراحی نموده اند كه ادعا شده متعلق به صندوق محافظت از اطلاعات شخصی وابسته به كمیسیون بازرگانی ایالات متحده است. هر چند این ادعا هم حقیقت ندارد. هنوز شخص یا اشخاصی كه مسئول این فریبكاری سایبری هستند، شناسایی نشده اند.

1398/10/30
16:14:48
5.0 / 5
4121
تگهای خبر: آمریكا , سایبر , سایت , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است