Sibex سیبکس
از امروز

فروش سیمكارت های یك اپراتور متوقف گردید

فروش سیمكارت های یك اپراتور متوقف گردید سیبكس: مدیركل دفتر حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری از توقف فروش سیمكارت های شركت خدمات ارتباطی رایتل در سراسر كشور از امروز آگاهی داد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، پیمان قره داغی اظها كرد: قبل از این اپراتورها ملزم شده بودند احراز هویت خریداران سیمكارت با روش رمز یك بار مصرف (One Time Password) را بمنظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از مدارك شناسایی متقاضیان و شناسایی صحیح مشترك تلفن همراه در زمان اشتراك پیاده سازی كنند.
وی با اشاره به ابلاغ این مساله به اپراتورهای تلفن همراه و اطلاع رسانی آن بوسیله رسانه ها عنوان كرد: احراز هویت با روش ارسال كد یك بار مصرف (OTP) در سایر اپراتورهای تلفن همراه پیاده سازی شده و در حال اجراست و فرایندهای مربوط به خرید سیمكارت صرفاً با این روش امكانپذیر است.
قره داغی اشاره كرد: بر طبق گردنگیر رگولاتوری باتوجه به عدم پیاده سازی و اجرای این روش در فرایندهای فروش اپراتور رایتل، فروش سیمكارت های این اپراتور در سراسر كشور از امروز تا سه روز آینده غیرقانونی بوده و متوقف می شود.
مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری اشاره كرد: چنانچه در این بازه زمانی سیم كارتی از طرف اپراتور رایتل بوسیله درگاه های مختلف فروخته و یا فعال شود، اعتبار ندارد.
طبق اعلام روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وی ادامه داد: كاربران می توانند درصورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ثبت و پاسخگوئی شكایات ۱۹۵ اعلام كنند.
منبع:

1398/10/22
19:20:10
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است