Sibex سیبکس

بسته های دلجویی از كاربران اینترنتی

بسته های دلجویی از كاربران اینترنتی به گزارش سیبكس با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورها و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی، بعد از قطع اینترنت در ایام گذشته، با اختصاص یك گیگ اینترنت مجانی و اضافه كردن به بسته های اینترنتی به تعداد روزهای قطعی اینترنت تصمیم به دلجویی و جبران خسارت كاربران اینترنتی گرفتند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، در ایام قطعی اینترنت بین الملل طی روزهای اخیر كه بعد از بروز ناآرامی ها و در جهت پیشگیری از سواستفاده اغتشاشگران از این ابزار ارتباطی اتفاق افتاد، باآنكه وب سایت های ایرانی با بهره گیری از سرورهای داخلی به فعالیت ادامه می دهند، اما خیلی از كاربران اینترنت، از دانشجویان و برنامه نویسان تا كسب وكارهای كوچك كه فعالیتشان در بستر شبكه جهانی اینترنت جریان داشته، با مشكلات بسیاری مواجه و گاها متحمل ضررهای جبران ناپذیری شدند.
از طرفی كاربرانی كه از اینترنت خویش را از اپراتورهای عرضه دهنده خدمات اینترنتی دریافت می كردند، در ایام گذشته تنها به سایت های داخلی دسترسی داشتند كه با عنایت به استفاده این سایت ها از شبكه ملی اطلاعات و نیم بها بودن تعرفه اینترنت در این سایت ها و قطع بودن اینترنت جهانی كه همواره بخش اعظمی از حجم اینترنت كاربران را شامل می شد، نتوانستند استفاده چندانی از بسته های اینترنتی و حجم مصرف منصفانه خود كنند.
بنابراین محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره این كه مشتركینی كه بسته های مدت دار مثلا یك هفته ای خریداری نموده اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده اند، اظهار داشت: به اپراتورها ابلاغ كرده ایم كه مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته ها اضافه كنند.
بعد از این اظهارات، سیدمجید صدری - مدیر عامل شركت مخابرات ایران- هم با اشاره به قطعی ایجادشده در اینترنت بین الملل در كشور اعلام نمود مانده FUP (حجم مصرف منصفانه) مجاز مصرف نشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال می یابد و همینطور ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پرسرعت افزوده می شود.
آذری جهرمی هم چنین ضمن عذرخواهی از مردم به علت قطع اینترنت و مشكلات ناشی از آن، اعلام نموده كه برخی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود تلاش می نماییم آنرا جبران نماییم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید كنند؛ همینطور بسته یك گیگ اینترنت هدیه هم به همه مشتركان اعطا می شود و مردم می توانند با شمارگیری #۹۸* این بسته اینترنتی را فعال كنند.
البته اینترنت همراه به جز چند استان، هنوز برای تمامی كاربران در كشور متصل نشده است و همه اپراتورها هنوز جزئیات این بسته های جایگزین را كاملا منتشر نكرده اند، اما مقرر شده هر یك از اپراتورهای اینترنت همراه بعد از اتصال اینترنت موبایل كه به صورت تدریجی در حال انجام می باشد، علاوه بر یك گیگ اینترنت هدیه ای كه به تمام مشتركان داده می شود، مدت زمان بسته های اینترنتی كاربران را متناسب با آنچه كه قبل از قطع شدن اینترنت دریافت كرده بودند، تمدید كنند.
بدین ترتیب كه برای مثال اگر كاربری بسته اینترنتی یك هفته ای خریداری نموده و در این مدت نتوانسته از بسته خود استفاده نماید، یك بسته یك هفته ای برای او تمدید خواهد شد. همینطور اگر كاربری بسته مدت دار یك یا چندماهه خریداری نموده، مدت زمان قطعی اینترنت بعد از اتصال مجدد اینترنت موبایل، به بسته اینترنتی او اضافه خواهد شد.1398/09/04
23:14:39
5.0 / 5
4199
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است