Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات اعلام كرد؛

۵۰۰ هزار شكایت از مبالغ خدمات ارزش افزوده به ثبت رسید

۵۰۰ هزار شكایت از مبالغ خدمات ارزش افزوده به ثبت رسید به گزارش سیبكس وزیر ارتباطات از ثبت ۵۰۰ هزار شكایت توسط كاربران به علت مغایرت در مبالغ پرداختی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه اطلاع داد.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام اظهار داشت: سوءاستفاده و دست كردن در جیب ضعیف ترین قشرهای جامعه، سنگدلی می خواهد. همه تلاش های ما در جهت ساماندهی این فضا صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه در جهت شفاف سازی و اطلاع مردم از مبالغی كه طی ۳ سال برای خدمات ارزش افزوده موبایل پرداخت كردند، كد دستوری *۸۰۰*۶# را به مردم معرفی كردیم، اضافه كرد: تابحال بیشتر از ۳ و نیم میلیون نفر از ما استعلام كرده اند و نزدیك به ۵۰۰ هزار شكایت از استان های مختلف برای خدمات ارزش افزوده ثبت شده است.
وزیر ارتباطات افزود: طبیعتا ما این شكایت ها را پیگیری می نماییم كه به سرانجام برسانیم و تلاش می نماییم پس از ارجاع این پرونده ها به دستگاه قضایی و صدور احكام لازم، منابعی كه از جیب مردم رفته را بازگردانیم.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه امكان ثبت شكایت از سامانه ۸۰۰۷ برای كاربران وجود دارد، از همه مردم خواست با استعلام از این كد دستوری از مبالغ ارزش افزوده خود آگاهی یابند و بدانند چه میزان از این مبالغ با اراده و چه میزان خارج از اراده به علت عضویت در این خدمات، از حساب آنها كسر شده است.
وی اظهار داشت: ما این شكایت ها را به قوه قضاییه ارسال می نماییم و با صدور حكم لازم، امیدواریم بتوانیم این مبالغ را به مردم بازگردانیم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه شركتهای «وس» اعلام نموده اند كه ۱۳ هزار میلیارد تومان از این بازار درآمد داشتند اظهار داشت: برای آخر دادن به این كلاهبرداری ها، مصوباتی داریم كه تا یك تا دو هفته آینده به سرانجام می رسد.
به گزارش سیبكس به نقل از مهر، اواسط این هفته، وزیر ارتباطات با بیان كد دستوری «ستاره ۸۰۰ ستاره ۶ مربع» از مشتركان تلفن همراه خواست تا با شماره گیری این كد دستوری از میزان مبلغی كه طی ۳ سال قبل بابت خدمات ارزش افزوده به اپراتورها پرداخت كرده اند، با خبر شوند.
چندی است كه وزیر ارتباطات شفاف سازی عرضه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS) كه از جانب اپراتورها و با حضور شركتهای ثالث عرضه كننده این خدمات عرضه می شود قصد آخر دادن به این بازار را دارد.
آذری جهرمی ارزش بازار خدمات VAS را حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد می كند و به علت مشكلاتی همچون كلاهبرداری و سوءاستفاده از ناآگاهی كاربران كه توسط خدمات دهندگان ارزش افزوده ایجاد شده، می خواهد این خدمات را آخر دهد.
وی دلیل تعطیلی بازار كسب و كارهای ارزش افزوده را اجحاف حقوق كاربران و تخلف و كلاهبرداری شركتهایی عنوان كرده كه این بازار را در اختیار گرفته اند و تاكید دارد كه مهمترین مبحث در برخورد با VAS، حق الناس است كه از جانب این شركتها نادیده گرفته می شود.

1398/08/17
17:06:41
5.0 / 5
4195
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است