Sibex سیبکس

قول وزیر علوم برای درخواست از رئیس جمهور جهت برگزاری جلسات شورایعالی فضایی

قول وزیر علوم برای درخواست از رئیس جمهور جهت برگزاری جلسات شورایعالی فضایی به گزارش سیبكس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری از این كه توانمندی های بوجود آمده در حوزه هوا فضا باید مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: برگزاری جلسات شورایعالی فضایی را از رئیس جمهور درخواست خواهم كرد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی امروز در همایش "اكتشاف در عمق فضا" هفته جهانی فضا را به تمامی فعالان این حوزه تبریك گفت و ابراز امیدواری كرد كه تلاش های انجام شده در این عرصه در جهت كاربست فناوری های هوا و فضا در كشور باشد.
وی با بیان این كه در دنیا ایران در جایگاه علمی مناسبی قرار دارد، اظهار نمود: ما در علوم و فناوری های جدید جایگاه خوبی را داریم و این امر به علت حضور یافتن اساتید دانشگاه ها و محققان در كشور و همینطور ایجاد ارتباطات علمی با سایر كشورهای جهان بوده است.
غلامی با تاكید بر این كه ما همواره از سوی جامعه با این سوال مواجه هستیم كه توانمندی های علمی در سطح جامعه به چه اندازه باعث خلق آسایش و توسعه پایدار شده است، اظهار نمود: ما هم اكنون از زمانی كه توسعه فناوری ها را آغاز كردیم، آمار خوبی را داریم؛ ولی با آن چه مورد انتظار است، فاصله بسیاری داریم.
وزیر علوم افزود: ما در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته در كاربست فناوری و انتقال آن به جامعه برای تولید ثروت وارد شده ایم و از جانب دیگر در معاونت پژوهش وفناوری این وزارتخانه از تعداد زیادی از مراكز رشد حمایت می نماییم.
غلامی تعداد مراكز رشد بوجود آمده در دانشگاه ها را ۱۹۷ مركز عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن ۴۳ پارك هم در وزارت علوم به راه افتاده است كه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها را در دستور كار خود دارند.
وزیر علوم با تاكید بر این كه در برخی از مواقع فناوری ما را با خود به دنبال می كشد، اظهار نمود: بر این اساس اگر ما در زمینه توسعه فناوری دیر اقدام نماییم، حتما عقب می مانیم؛ ازاین رو لازم است تا از ظرفیت های علمی موجود در كشور استفاده نماییم كه این امر احتیاج به تلاش های مستمر دارد.
غلامی همینطور تصریح كرد: برنامه های كلان ملی می تواند با آوردن امكانات و تجربیات پیشرو زمینه توسعه فناوری ها بخصوص در حوزه هوا و فضا را ایجاد كند.
وزیر علوم همینطور با اشاره به ورود دانشگاه های كشور به توسعه فناوری های فضایی، ابراز امیدواری كرد كه توانمندی های بوجود آمده در دانشگاه ها در یك برنامه جامع ملی به كار گرفته شود تا سرعت تحولات فناوری را كشور بتواند جبران كند، در غیر این صورت بخش قابل توجهی از ظرفیت های كشور كمتر استفاده می شود یا بلا استفاده باقی می ماند.
غلامی با تاكید بر این كه پژوهشگاه هوافضا همچون بخش هایی است كه وزارت علوم از آن حمایت می كند، تصریح كرد: برگزاری جلسات شورایعالی فضا را هم به رئیس جمهور ابلاغ خواهم كرد تا از این طریق بتوانیم سهم قابل توجهی از دانش و علمی كه در این عرصه ایجاد می شود، به كار گرفته شود.1398/07/14
23:06:05
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: ارتباطات , توسعه , فناوری , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است