Sibex سیبکس
دبیر ستاد توسعه فناوریهای نرم:

شركت در پروژه های بازی سازی كامپیوتری به جای خدمت سربازی

شركت در پروژه های بازی سازی كامپیوتری به جای خدمت سربازی سیبكس: دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز اظهار داشت: بازی سازان در صورت كسب  شرایط لازم و برخورداری از خصوصیت های علمی مورد تایید می توانند به جای انجام خدمت نظام وظیفه، به اجرای پروژه بپردازند.به گزارش سیبكس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حجم گردش مالی بازی های كامپیوتری در جهان روز به روز در حال افزایش می باشد. ۷۶ درصد از كل گردش مالی ۹۲ میلیارد دلاری نرم افزارهای حوزه موبایل در سال ۲۰۱۸ به بازی های كامپیوتری اختصاص یافت. درآمد یك بازی مجانی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بود كه از مجموع درآمد یك میدان متوسط نفتی بیشتر است. این حوزه در ایران هم رشد قابل ملاحظه ای داشته است، برپایه گزارش تهیه شده توسط بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در سال ۱۳۹۶ از هر ۱۰۰ ایرانی ۳۵ نفر بازیكن محسوب می شدند و بدین سان حداقل ۲۸ میلیون نفر در كشور جزء مخاطبین این حوزه محسوب می شوند.
محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بازی های كامپیوتری بسیار اشتغالزا و اقتصادی هستند و به هیچ وجه نمی توان تأثیر فرهنگی این بازی ها را نادیده گرفت.
نیری معتقد است: بازی های كامپیوتری كاركردهای دیگری جز تفریح و سرگرمی دارند كه از مهمترین آنها می توان به آموزش و شكوفایی خلاقیت اشاره نمود.
وی اضافه كرد: در این رابطه و در جهت نظام مند كردن حمایت ها از فعالین این حوزه، بر مبنای توافق بعمل آمده میان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری و معاونت های حمایت و پژوهش بنیاد ملی بازی های كامپیوتری، دو ساختار همگرا و رویداد جایزه بازی های جدی، بعنوان مبادی ورود شركت ها به برنامه حمایتی توسعه زیست بوم شركت های خلاق انتخاب شدند.
حمایت هدفمند از بازی های كامپیوتر ای
نیری تصریح كرد: برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق یك چتر حمایتی به حساب می آید كه شركت های فعال فناور می توانند بر مبنای نیاز سنجی های انجام گرفته از پشتیبانی های لازم برای ارتقاء حوزه كاری شان برخوردار شوند. برای سنجش و پالایش متقاضیان، لازم است تا شاخص ها و مبادی ورودی تعیین شود تا این شركت ها با عبور از این مبادی، خصوصیت های اولیه جهت ورود به این زیست بوم را احراز كنند.
به گفته وی، بر مبنای توافق بعمل آمده میان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی بازی های كامپیوتری، كسب و كارهای حقوقی مورد تأیید بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در صورت دارا بودن یكی از شرایط، بعنوان شركت خلاق معرفی شده و از مزایای برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق بهره مند خواهند شد.
وی افزود: تسهیلات نظام وظیفه در چارچوب دریافت پروژه های جایگزین خدمت یكی از مزیت های عضویت در برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق به حساب می آید. بازی سازان در صورت كسب شرایط لازم و برخورداری از خصوصیت های علمی مورد تایید می توانند به جای انجام خدمت نظام وظیفه در چهارچوب قوانین و مقررات مصوب در پروژه های جایگزین خدمت كنند. همینطور امكان استقرار در اماكن با كاربری مسكونی در شهر تهران، برخورداری از تسهیلات بیمه تكمیلی درمان، امكان استقرار در پارك ملی علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، پشتیبانی از استقرار شركت های خلاق در فضاهای كاری اشتراكی و امكان استفاده از تسهیلات صندوق های پژوهش و فناوری همكار همچون دیگر مزیت های است كه شركت های منتخب، بازی ساز می توانند از آن بهره مند شوند.
وی اضافه كرد: بر مبنای توافق بعمل آمده میان ستاد توسعه فناوری های نرم و بنیاد بازی های كامپیوتری، شركت های دانش بنیان منتخب در صورت دارا بودن شرایط می توانند از مزایایی مانند شركت در پروژه های جایگزین به جای خدمت سربازی استفاده كنند.

1398/07/02
13:52:53
5.0 / 5
4974
تگهای خبر: بیمه , توسعه , دیجیتال , رایانه
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است