Sibex سیبکس

این دو اپلیكیشن اندرویدی را همین الان حذف كنید!

این دو اپلیكیشن اندرویدی را همین الان حذف كنید! سیبكس: بنابر اعلام كارشناسان فعال در حوزه فناوری، دو اپلیكیشن اندرویدی با تبلیغات فراوان و نامربوط به هكرها اجازه نفوذ به اطلاعات كاربران گوشیهای هوشمند را می دادند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، این روزها كه امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران از اهمیت روزافزونی برخوردار شده است، پژوهشگران مختلفی با تحت بررسی قرار دادن موضوعات و موارد مختلف، به بررسی حفره های امنیتی موجود در اپلیكیشن های مختلف می پردازند و با آگاهی بخشیدن به كاربران، اهتمام دارند كه آنها را در حفاظت از اطلاعات شخصی خود باخبر كرده و به شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های مذكور نیز آگهی دهند كه وضعیت امنیت سایبری خود و خدمات خودرا بهبود بخشند.
حالا اخیرا كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری دریافته و اعلام نموده اند كه دو اپلیكیشن اندرویدی كه در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور حضور داشته و در مجموع بالغ بر ۱.۵ میلیون بار در این پلتفرم توسط كاربران دانلود و نصب شده اند، تنها میزبان تبلیغات فراوانی هستند كه نظر و توجه كاربران را از هدف اصلی دور می كند و در عوض، به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد تا با استفاده از لطمه پذیری و ضعف های امنیتی موجود، به اطلاعات شخصی موردنظر خود دسترسی و نفوذ پیدا كنند.
طبق گزارش وب سایت phonearena، به عقیده كارشناسان فعال در حوزه فناوری دو اپلیكیشن اندرویدی Funny Sweet Beauty Selfie Camera و Sun Pro Beauty Camera كه هر كدام به ترتیب بالغ بر یك میلیون و ۵۰۰ هزار بار در فروشگاه گوگل پلی استور دانلود و دریافت شده اند، باید هرچه زودتر از پلتفرم پلی استور و گوشیهای اندرویدی حذف و لغو نصب شود.


منبع:

1398/07/01
13:19:33
5.0 / 5
4283
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است