Sibex سیبکس

بدافزار جدید ۲۵ میلیون دستگاه اندرویدی را قربانی كرد!

بدافزار جدید ۲۵ میلیون دستگاه اندرویدی را قربانی كرد! سیبكس: كارشناسان امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه بدافزار خطرناك جدیدی موفق شده است به بالغ بر 25 میلیون دستگاه اندرویدی نفوذ یابد و اطلاعات كاربران را هك كرده و به سرقت ببرد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، كارشناسان و پژوهشگران فعال در مؤسسه تحقیقاتی چك پوینت اخیراً با انتشار گزارشی دریافته و اعلام نموده اند كه بدافزار خطرناك جدیدی تحت عنوان ‘Agent Smith’ موفق شده است به بیشتر از ۲۵ میلیون دستگاه مبتنی بر سیستم عامل اندروید نفوذ پیدا كند و اطلاعات شخصی كاربران را در اختیار هكرها و مجرمان سایبری مربوطه قرار دهد.
گفته می شود این بدافزار در پوشش اپلیكیشن های اندرویدی و محبوبی كه همه آنها در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور نیز وجود داشته و توسط كاربران بر روی گوشی و تبلت آنها دانلود و نصب شده است، توانسته وارد دستگاه های مربوطه شود و به اطلاعات موردنظر هكرها و مجرمان سایبری كه طراحی آنرا برعهده داشتند، دسترسی و نفوذ پیدا كند.
برمبنای گزارشی كه وب سایت ۹to۵google از این اتفاق عرضه كرده است، گوگل بلافاصله پس از اطلاعات یافتن از حمله بدافزار مذكور تمامی اپلیكیشن های اندرویدی مشكوك و آلوده به این بدافزار را از پلت فرم فروشگاه پلی استور حذف كرده است.
به عقیده این كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری، منشأ و مبدا این بدافزار، شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های اندرویدی در چین هستند كه به منظور بومی سازی برنامه های محبوب كاربران چینی و ارائه و انتشار اپلیكیشن های جدید مشابه، اهتمام دارند از كد نویسی و برنامه نویسی اپلیكیشن های اندرویدی توسعه داده شده توسط شركت های معروف سو استفاده كنند. بدین منظور با طراحی بدافزارهای خطرناك و پیشرفته، به پلت فرم اپلیكیشن های اندرویدی مورد استفاده كاربران در جهان حمله می كنند و اطلاعات موردنیاز خودرا به دست می آورند.
گفته می شود این بدافزار در بعضی كشورها همچون هند، پاكستان و بنگلادش قربانیان بسیار بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان داشته است این در حالیست كه بالغ بر ۳۰۳ هزار دستگاه اندرویدی تنها در ایالات متحده آمریكا و حدود ۱۳۷ هزار دستگاه نیز در انگلستان قربانی حملات بدافزار مذكور شده اند.
این بدافزار حتی در بعضی از اپلیكیشن های معروف و محبوب كاربران همچون پیام رسان واتس اپ، مرورگر اینترنتی اوپرا، پخش كننده محتوا MX Video Player، Flipkart و SwiftKey وجود داشته و تعداد زیادی از كاربران با دانلود و نصب آنها گرفتار بدافزار Agent Smith و حملات سایبری آن شده اند.
منبع:

1398/04/23
14:41:34
5.0 / 5
4344
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است