Sibex سیبکس

حمایت شركت های بزرگ تكنولوژی از اپل

حمایت شركت های بزرگ تكنولوژی از اپل به گزارش سیبكس شركت كوالكام از دادگاه در خواست كرده كه فروش گوشی‌های اپل در بازار آمریكا متوقف گردد. همین در خواست واكنش‌های زیادی را به همراه داشت و باعث شد كه بسیاری از شركت‌های بزرگ تكنولوژی از اپل حمایت كنند.


در چند ماه گذشته دعوای حقوقی دو شركت اپل و كوالكام سر و صدای زیادی به راه انداخته است. این دو شركت بر سر یكسری پتنت با هم به مشكل برخوردند و این موضوع به دادگاه كشانده شده است. شركت كوالكام از دادگاه در خواست كرده كه فروش گوشی‌های اپل در بازار آمریكا متوقف شود. همین در خواست واكنش‌های زیادی را به همراه داشت و باعث شد كه بسیاری از شركت‌های بزرگ تكنولوژی از اپل حمایت كنند.
 
مایكروسافت، گوگل، فیسبوك و آمازون كه تحت نام گروهی به اسم Computer & Communications Industry Association فعالیت می‌كنند از سازمان كمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریكا در خواست كرده‌اند كه به خواسته كوالكام درباره توقف فروش آیفون در آمریكا توجه نكند.
 
این شركت‌ها گفته‌اند كه چنین اقدامی موجب می‌شود كه كوالكام قدرت بیشتری در كنترل بازار داشته باشد و قیمت محصولات مختلف را آن‌طور كه می‌خواهد مشخص كند. این اقدام به نفع مشتریان نخواهد بود. شركت‌های بزرگ تكنولوژی در بیانیه خودشان گفتند كه هدف باید عرضه محصولات بهتر با قیمت مناسب باشد تا بتواند بازار بهتری به وجود آورد.
 
حالا باید ببینیم كه در آینده موضوع این شكایت‌ها به كجا می‌رسد. آیا فروش گوشی‌های اپل در آمریكا ممنوع می‌شود؟ بد نیست به این موضوع هم اشاره كنیم كه كوالكام در كشور آلمان هم از اپل برای همین موضوع شكایت كرده است.
1396/04/31
17:27:43
5.0 / 5
5522
تگهای خبر: آیفون , اپل , آمریكا , تكنولوژی
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است