Sibex سیبکس

هكرها ۶ سال مخفیانه به اطلاعات كاربران دسترسی داشتند!

هكرها ۶ سال مخفیانه به اطلاعات كاربران دسترسی داشتند! سیبكس: محققان و پژوهشگران امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه لطمه پذیری موجود در دستگاه های توسعه داده شده توسط شركت سیسكو به هكرها اجازه می داده تا به اطلاعات كاربران دسترسی داشته باشند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران و همین طور توسعه بیش از پیش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سراسر جهان، خیلی از هكرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی كاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا كنند.
این روزها كه لطمه پذیری و ضعف های امنیتی در سیستم و نرم افزارهای مختلفی كشف و اعلام می شود، محققان امنیت سایبری اهتمام دارند بدین وسیله كاربران را از حملات احتمالی هكرها و دسترسی آنها به اطلاعات شخصی خود آگاه كرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی كاربران را بگیرند. همین طور با انتشار این گزارش ها شركت های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زودهنگام یك نسخه به روزرسانی شده به برطرف نمودن لطمه پذیری و ضعف های امنیتی مربوطه خواهند پرداخت.
طبق گزارشی كه در هكرنیوز آمده است، حالا پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام نموده اند كه خیلی از هكرها و مجرمان سایبری برای مدتی طولانی توانسته بودند یك درب پشتی برای نفوذ و دسترسی به اطلاعات رد و بدل شده كاربران توسط دستگاه های توسعه داده شده توسط شركت سیسكو ( Cisco ) باز و ایجاد كنند تا بدین ترتیب به تمامی داده های موردنظر خود برسند.
مدت هاست كه محققان و پژوهشگران خیلی از امنیت ضعیف پروتكل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به كاربران وای فای آگهی می دهند كه به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل كارشان اطمینان نكنند.
نكته جالب اینجاست كه این هكرها از سال ۲۰۱۳ میلادی تابحال در حال استخراج و كسب اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران بوسیله روتر های وای فای و سایر دستگاه های الكترونیكی برند سیسكو بوده و شناسایی هم نشده اند.
برمبنای آمارهای انتشار یافته، حملات سایبری و هك از سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده و با عنایت به افزایش بیش از پیش حملات سایبری از طرف هكرها، كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این گونه حملات قرار گرفته و لطمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
منبع:

1398/02/27
13:18:40
5.0 / 5
4675
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است