Sibex سیبکس

اقدامات ایمنی برای پیشگیری از انفجار گوشی در فصل گرما

اقدامات ایمنی برای پیشگیری از انفجار گوشی در فصل گرما سیبكس: در آستانه فصل گرما و تابستان، خیلی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری به كاربران گوشیهای هوشمند آگهی داده اند كه با رعایت نكات ایمنی از انفجار دستگاه خود جلوگیری نمایند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، هر ساله تعداد زیادی از گوشیهای هوشمند تحت تأثیر مجاورت با هوای گرم و قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی با تركیدن و انفجار باتری مواجه می شوند كه این مساله علاوه بر لطمه و صدمات مالی جبران ناپذیر، خطر جدی برای سلامتی كاربران و دارندگان دستگاه های الكترونیكی مذكور شمرده می شود.
حالا كارشناسان فعال در حوزه فناوری اخیرا با انتشار گزارشی جدید در وب سایت زد دی نت، از كاربران درخواست كرده اند كه با رعایت برخی نكات ایمنی از انفجار گوشی هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند تا بدین ترتیب احتمال بروز خطرات را به حداقل برسانند.
در زیر به مجموعه مختصری از این نكات ایمنی خواهیم پرداخت:
۱. از قرار دادن گوشی زیر نور آفتاب بپرهیزید
یكی از مهلك ترین اشتباهاتی كه كاربران گوشیهای هوشمند معمولاً به آن مرتكب می شوند، قرار دادن دستگاه های الكترونیكی همچون گوشی هوشمند در زیر نور آفتاب است كه خطرات این اقدام در صورتیكه قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی و شدت نور بیشتری باشد، بسیار بیشتر خواهد بود.
۲. گوشی خودرا در خودرو جا نگذارید
یكی دیگر از كارهای اشتباهی كه معمولاً سبب انفجار باتری گوشیهای هوشمند می شود، جا گذاشتن گوشی در خودرو بویژه پشت شیشه ماشین است. محیط داخل كابین خودرو با عنایت به بسته و كوچك بودن آن و همین طور عدم وجود جریان هوا به خصوص وقتی كه خودرو در جای گرم و زیر نور آفتاب پارك شده باشد، به سرعت گرم می شود به شكلی كه دمای داخل كابین از دمای هوای بیرون گرم تر می شود. همین امر سبب می شود هرگونه وسیله ای كه در درون خودرو وجود دارد، باز گرم تر از حد مجاز شود كه در نهایت می تواند منجر به انفجار باتری گوشی شود.
۳. گوشی خودرا در محیط بسته و كوچك قرار ندهید
محیط های دربسته و كوچك همچون داشبورد خودرو باز می تواند بسیار خطرآفرین باشد. به همین سبب كاربران گوشیهای هوشمند نباید تصور كنند كه با قرار دادن گوشی در داشبورد، می توانند آنرا از صدمات نور آفتاب در امان بدارند.
۴. باتری معیوب را هرچه سریع تر تعویض كنید
لازم است بدانید كه باتری معیوبی كه مشكل شدیدی در شارژ نگه داشتن دارد، نسبت به سایر باتری های سالم موجود در گوشیهای هوشمند ضریب خطر بیشتری برای انفجار، تركیدن و لطمه دیدگی دارد. بدین سبب بهترین كار آن است كه در صورت بروز هرگونه عیب و ایراد جدی در باتری گوشی، در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام كنید.
۵. در صورت گرمای بیش از اندازه، تمامی اتصالات گوشی را قطع كنید
در صورت مشاهده و حس هرگونه گرمای بیش از اندازه نرمال، به سرعت تمامی اتصالات گوشی نظیر بلوتوث، وای فای، اینترنت همراه (دیتا) و غیره را قطع كنید تا از فشار آمدن به باتری و گوشی جلوگیری به عمل آورده شود.
۶. در صورت گرمای بیش از اندازه، گوشی را فوراً خاموش كنید
و در نهایت، آخرین و بهترین كاری كه كاربران در صورت مشاهده گرمای بیش از حد در گوشی هوشمند خود باید انجام دهند، خاموش كردن دستگاه است كه این كار با ضریب بالایی از انفجار و تركیدن گوشی جلوگیری می كند.1398/01/20
14:39:11
5.0 / 5
4239
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است