Sibex سیبکس

وضعیت بازارهای جهانی موبایل امسال

وضعیت بازارهای جهانی موبایل امسال به گزارش سیبكس تازه ترین برآوردها از آن حكایت می كند كه تولید گوشیهای هوشمند در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، كاهش چشمگیر ۱۹ درصدی را تجربه خواهد نمود.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه فناوری و بازارهای جهانی موبایل اخیرا پیش بینی كرده اند كه میزان و حجم تولید گوشیهای هوشمند در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به پایین ترین حد خود از سال ۲۰۱۳ تابحال خواهد رسید.

تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت Business Insider از آن حكایت می كند كه كاهش قابل توجهی كه در میزان عرضه و تقاضای گوشیهای هوشمند در سالهای اخیر بویژه در سال ۲۰۱۸ میلادی بوجود آمده است، در میزان تولید این محصولات هم تاثیرات منفی خویش را برجای گذاشته است تا جایی كه برآورد می گردد این روند امسال میلادی هم ادامه پیدا كرده و ۱۹ درصد افت خواهد نمود.

بر اساس تحلیلی كه توسط این شركت عرضه و انتشار یافته است، می توان دریافت كه در سه ماهه چهارم و پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۵۷ میلیون دستگاه تولید شده كه این عدد در اولین فصل از سال آینده به ۲۸۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند خواهد رسید.

یكی از مهم ترین عوامل و مولفه های اصلی این كاهش شدید و قابل توجه در میزان تولید، خرید و فروش گوشیهای هوشمند در جهان، تنش های سیاسی و جنگ تجاری میان چین و آمریكاست كه تاثیر منفی بسزایی در این آمارها داشته است. یكی دیگر از این عوامل تحریم محصولات و گوشیهای شركت آمریكایی اپل توسط شهروندان چینی است كه با عنایت به جمعیت بالای این كشور، از ضریب تاثیر نسبتا بالایی برخوردار بوده و سبب شده است كه خیلی از شركت های تولیدكننده موبایل مبادرت به كاهش تولید مدلهای مختلف گوشیهای خود كنند.

البته برخی دیگر از تحلیلگران، كاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و بحران های اقتصادی كه خیلی از كشورها را درگیر خود كرده است، علت اصلی ركود بازارهای جهانی موبایل دانسته اند. این در حالیست كه سایر كارشناسان و تحلیلگران، قیمت بالا و نبود قابلیت های منحصر بفرد در گوشیهای هوشمند را از علل اصلی آن نام برده اند.

به هرحال به نظر می آید عوامل مختلفی در سراسر جهان دست در دست هم داده و سبب شده اند كه تولید و خرید و فروش گوشیهای هوشمند به میزان قابل توجهی كاهش پیدا كرده و بر مبنای پیش بینی های انجام شده، این روند امسال میلادی هم ادامه پیدا خواهد نمود.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: متین كاكویی


1397/10/27
22:28:00
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: آمریكا , اپل , دستگاه , سایت
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است