Sibex سیبکس

میرزایی نیكو: بهره وری صحیح از فضای مجازی به هنر كشور باز می گردد

میرزایی نیكو: بهره وری صحیح از فضای مجازی به هنر كشور باز می گردد به گزارش سیبكس یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها با اشاره به اینكه استفاده از فضای مجازی برای توسعه و سازندگی كشور ضروری می باشد، بیان كرد: فضای مجازی یك فضای دو گانه است كه از آن هم می توان برای توسعه و سازندگی كشور بهره برد و هم می توان از آن برای انجام كارهای تخریبی استفاده نمود.


قاسم میرزایی نیكو در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص این كه «جوانان می توانند با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهن دشمنان تبدیل كنند» بیان كرد: امروز با پیشرفت علم و تكنولوژی و انفجار اطلاعات و توسعه مجموعه های دیجیتالی چه ما بخواهیم و چه ما نخواهیم همه افراد درگیر فضای مجازی و عصر اطلاعات هستند.
ایشان در ادامه بیان كرد: امروز حتی با وجود اینكه در روستاها امكانات كافی هم وجود ندارد ولی افراد در كوشش برای دستیابی به فضای مجازی می باشند.
نماینده مردم دماوند و فیروزكوه در مجلس با اشاره به اینكه فضای مجازی، فضایی است كه به صورت دوگانه می توان از آن استفاده كرد، اظهار داشت: از فضای مجازی هم می توان برای توسعه و سازندگی كشور بهره برد و هم می توان از آن برای انجام كارهای تخریبی استفاده نمود. این به هنر كشور باز می گردد كه با تولید زمینه های مناسب از فضای مجازی چگونه برای توسعه و سازندگی استفاده نماید.
میرزایی نیكو در ادامه خاطرنشان كرد: به تازگی شنیدم كه مخابرات در صدد راه اندازی اینترنت كودكان است. این كار یكی از اقدامات ارزشمندی است كه اگر اجرایی شود از مبنا گام های موثری جهت استفاده بهینه از فضای مجازی برداشته می گردد.
وی تصریح كرد: فیلترینگ در دنیای امروز با وجود فیلترشكن ها عملا كارآیی ندارد. در جلسه ای با وزیر ارتباطات، ایشان پرسید كه كدام یك از افراد این جلسه حالا در تلگرام نیستند و هیچ كس نبود كه در تلگرام نباشد. ما نمی توانیم با فیلترینگ راه به جایی ببریم.
وی ادامه داد: ما نمی توانیم جلو برخی از مسائل بایستیم بلكه باید با آموزش صحیح در راستا استفاده بهینه از فضای مجازی گام برداریم.
میرزایی نیكو در انتها با اشاره به نقش فضای مجازی در پیشبرد اهداف و پیشرفت كشور بیان كرد: ما می توانیم از فضای مجازی برای فرهنگ سازی، اطلاع رسانی صحیح، توسعه و سازندگی كشور ودر خیلی از زمینه های دیگر استفاده نماییم.

دبیر: محمد نوراللهی


1397/10/25
16:20:56
5.0 / 5
4535
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است