Sibex سیبکس

سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری اروپایی ها برای تولید تراشه و سنسور

سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری اروپایی ها برای تولید تراشه و سنسور به گزارش سیبكس اتحادیه اروپا كه در رقابت با آمریكا و كشورهای شرق آسیا در زمینه تولید محصولات میكروالكترونیك عقب افتاده می خواهد با سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری این عقب افتادگی را جبران كند.به گزارش سیبكس به نقل از تك رادار، بدین منظور طرحی توسط فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس پیشنهاد شده تا با اجرای آن سرمایه گذاری در حوزه میكروالكترونیك در این قاره تقویت شود.
قرار است ۲۹ شركت فناوری در كشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور اجرای طرح مورد اشاره همكاری كنند كه همچون آنها می توان به بوش، اینفینئون، اس تی میكروالكترونیكس، اوسرام، كارل زایس، گلوبال فاندریز و موراتا اشاره نمود.
اتحادیه اروپا امیدوار است با جلب همكاری و همراهی بخش خصوصی بتواند ۶ میلیارد دلار اضافی را به پیشبرد طرح مذكور اختصاص دهد. بر مبنای برنامه ریزی های مورد اشاره اجرای این طرح باید تا سال ۲۰۲۴ به آخر برسد.
تولید تراشه ها و سنسورهای پیشرفته در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چونكه تمامی گوشیها، كامپیوتر ها، خودروها و دیگر وسایل برقی از آنها استفاده می نمایند و با از طریق رسیدن اینترنت اشیا حدودا تمامی وسایل برقی به حسگرها و تراشه های مختلف مجهز می شوند.
در قالب این طرح به خصوص برای تولید تراشه های كم مصرف، نیمه هادی های مورد استفاده در صنعت برق، سنسورهای هوشمند، تجهیزات اپتیكال پیشرفته و غیره تلاش خواهد شد.

1397/10/06
15:04:45
5.0 / 5
4502
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است