Sibex سیبکس

آمریكا برای تخریب هواوی دست به دامان هم پیمانانش شد

آمریكا برای تخریب هواوی دست به دامان هم پیمانانش شد سیبكس: به نظر می آید كه كشمكش های سیاسی و تجاری به تلاش ایالات متحده آمریكا برای تخریب شركت چینی هواوی رسیده و این كشور می خواهد كشورهای هم پیمان خویش را هم از همكاری با هواوی بازدارد.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، ماه گذشته بود كه سناتورهای آمریكایی در نامه ای خطاب به جاستین ترودو، نخست وزیر كانادا نوشتند كه به منظور جلوگیری از به خطر افتادن امنیت ملی كشورش، همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه شبكه اینترنت ۵G را قطع كند اما حالا به نظر می آید كه ایالات متحده درصدد است تا از سایر شركای تجاری و اقتصادی خود نظیر آلمان، ایتالیا و ژاپن هم درخواست كند كه به قطع همكاری با این شركت چینی اقدام نمایند.

گزارش جدیدی كه وال استریت ژورنال در این خصوص عرضه داده است، نشان داده است كه آمریكایی ها قصد دارند به كوشش برای بی اعتبار كردن شركت چینی هواوی و محصولاتش نظیر گوشیهای هوشمند ادامه دهند و در این راستا به خیلی از كشورهای دوست خود نظیر كانادا، آلمان، ایتالیا و ژاپن هم اطلاع داده اند كه محصولات هوشمند و سرویس های مخابراتی این شركت را به منظور محافظت از امنیت ملی كشور و شهروندانشان تحریم كرده و جلوی فعالیت آنها را بگیرند.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

با این كه دولت چین و شركت های هواوی و زد تی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای جلوگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.

به گفته بعضی از كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی به منظور ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا باشد چراكه هواوی با فروش خیلی خوب و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین عرضه خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر فهرست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است.

گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت اثرگذار باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.

بر اساس گزارش وب سایت phonearena، در آمریكای شمالی دو شركت اریكسون و نوكیا در عرضه خدمات مخابراتی و برقراری شبكه های اینترنتی پیشتازند؛ این در حالیست كه هواوی در این زمینه بر كشورهای اروپایی و منطقه آسیا و اقیانوسیه سلطه دارد و سهم آن از بازار جهانی تجهیزات مخابراتی ۲۲ درصد گزارش شده است كه بیش ترین سهم را در بین رقیبان خود داراست. ازاین رو تلاش آمریكا برای تخریب هواوی می تواند تمامی فرصت های طلایی را از این شركت بگیرد.
1397/09/04
17:32:31
5.0 / 5
4363
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است