Sibex سیبکس
همزمان با افزایش رسوایی ها؛

زاكربرگ احتمال كناره گیری از ریاست فیسبوك را رد كرد

زاكربرگ احتمال كناره گیری از ریاست فیسبوك را رد كرد سیبكس: همزمان با افزایش رسوایی های فیسبوك در زمینه نقض حریم شخصی كاربران و ناتوانی در برخورد با بحران های ناشی از انتشار اخبار جعلی شایعاتی در مورد استعفای زاكربرگ منتشر گردید.به گزارش سیبكس به نقل از انگجت، روزنامه نیویورك تایمز یك هفته قبل گزارش مفصلی را كه بر اساس مصاحبه با ۵۰ منبع نزدیك به فیسبوك و برخی كارمندان سابق آن تهیه شده بود منتشر نمود كه نشان داده است مدیران ارشد فیسبوك و شخص زاكربرگ برای كاستن از بازتاب منفی گزارش های خبری مربوط به رسوایی كمبریج آنالیتیكا و همین طور سواستفاده روسیه از فیسبوك برای دخالت در انتخابات روسیه به روش های مختلفی متوسل شده اند.
فیس بوك در ابتدا این موضوعات را جدی نگرفت و برای مقابله با آنها و مجازات متخلفان كار چندانی انجام نداد. افشاگری های الكس استاموس مدیر امنیتی ارشد سابق فیسبوك هم نشان داده است هم زاكربرگ و هم شریل سندبرگ معاون وی از فعالیت های روسیه در فیسبوك آگاه هستند، اما برای مقابله با آن كاری نكرده اند.
زاكربرگ ابتدا تاثیر دخالت روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را ایده ای احمقانه می دانست، اما با فشارهای كنگره سرانجام مجبور شد در این زمینه اقدامات جدی انجام دهد.
فیس بوك برای كاهش تاثیرات منفی انتشار اخبار منفی بر ضد خود یك شركت مشاوره ای به نام Definers Public Affairs را به خدمت گرفته تا بر ضد نمایندگان كنگره كه با آن مخالف هستند، لابی كند. این شركت بر ضد فعالان اجتماعی مخالف فیسبوك هم وارد عمل شده و حتی بر ضد رقبای فیسبوك مانند گوگل و اپل هم گزارش های رسانه ای منفی و مخرب منتشر می كند.
افشاگری های رسانه ای در مورد این روش های تبلیغاتی مخرب فیسبوك سبب شده تا برخی سهام داران آن به صراحت خواهان استعفای مارك زاكربرگ شوند؛ به خصوص كه نه زاكربرگ و نه سندبرگ بابت این رفتارهای خود عذرخواهی نكرده اند. هر دو نفر ادعاهای مورد اشاره را غیردقیق توصیف كرده اند و سندبرگ تصریح كرده كه امیدوار است در دهه های پیش رو هم در فیسبوك با زاكربرگ همكاری داشته باشد. خود زاكربرگ هم تصریح كرده هیچ برنامه ای برای خروج از فیسبوك ندارد.

1397/08/30
15:21:06
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: اپل , فیسبوك , كاربر , گوگل
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است