Sibex سیبکس

شناسایی زیباترین تصاویر موبایلی توسط گوگل

شناسایی زیباترین تصاویر موبایلی توسط گوگل به گزارش سیبكس گوگل می خواهد اپلیكیشنی بسازد كه زیباترین عكس ثبت شده با موبایل را انتخاب می كند. درهمین راستا سیستم ارزیابی تصاویر را ساخته است.به گزارش سیبكس به نقل از تلگراف، گوگل یك «سیستم عصبی ارزیابی تصاویر» گوگل(NIMA)ساخته است. این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی كیفیت تمام تصاویری را بررسی می كند كه كاربر با موبایل خود گرفته و سپس به او كمك می نماید جذاب ترین عكس را انتخاب نماید.
این سیستم از «شبكه های عصبی كانولشن عمیق» استفاده می نماید. این شبكه ها نوعی سیستم رایانشی هستند كه از شبكه های زیستی مغز انسان تقلید می كنند و تصاویر را برای وجود عناصر فنی و زیبایی شناختی بررسی می كنند.
گوگل تصمیم دارد این سیستم را به اپلیكیشن موبایل تبدیل كند. این اپلیكیشن نور و تضاد تصاویر را به طور واقعی اصلاح می كند و حتی برای بهبود قاب بندی عكس و زیبایی بیشتر آن به كاربر پیشنهاداتی می دهد. الگوریتم این برنامه با عنایت به عناصری مانند تاری، هایلایت و سایه، تصاویر را رتبه بندی می كند.
به هرحال هنگامیكه این سیستم به طور رسمی جهت استفاده در موبایل و رایانه ها استفاده شود، تصاویر را برپایه جذابیت مانند عناصر زیبایی شناختی یا جذابیت احساسی انتخاب می كند. همینطور هر عكس با یك تصویر مرجع ازلحاظ مبحث و شیوه عكاسی مقایسه می گردد. اما اگر چنین تصویری وجود نداشته باشد، گوگل با استفاده از اطلاعات آماری تصاویری را انتخاب می كند.
این الگوریتم به تصاویر از یك تا ۱۰ امتیاز می دهد و به كاربر پیشنهاد می كند برخی موارد را مانند نور تصویر اصلاح كند.
 

1396/10/03
19:44:12
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , گوگل , موبایل
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است