Sibex سیبکس

افزایش سرعت چاپگرهای سه بعدی

افزایش سرعت چاپگرهای سه بعدی به گزارش سیبكس علیرغم تغییرات مكرر در زمینه طراحی چاپگرهای سه بعدی، با تغییر شیوه تولید این چاپگرها شاهد ۱۰ برابر شدن سرعت آنها و چاپ سه بعدی پیچیده ترین محصولات در عرض چند دقیقه هستیم.به گزارش سیبكس به نقل از نیواطلس، چاپگرهای سه بعدی علیرغم توانمندی ها و قابلیت هایشان به دلیل عملكرد كند هنوز در جهان تجارت به اندازه كافی مورد توجه قرار نگرفته اند.
چاپ سه بعدی اقلام مختلف توسط این دستگاه ها معمولا حدود یك ساعت طول می كشد و بنابراین محققان دانشگاه ام آی تی با تغییر شیوه طراحی چاپگرهای مذكور این رقم را از یك ساعت به چند دقیقه كاهش داده اند.
تغییرات یادشده مربوط به سرعت حركت سر این چاپگرها، افزایش سرعت انتقال مواد لازم برای چاپ سه بعدی در كل بخش نازل و در نهایت استفاده از تركیباتی تازه برای افزایش سرعت ذوب شدن مواد اولیه و جریان یافتن آنها برای تولید نهایی محصول سه بعدی است.
گروه پژوهشگران با طراحی مجدد سازوكار هر سه بخش و افزودن لیزر برای ذوب سریع رشته های پلاستیكی مواد اولیه محدودیت های قبلی را برطرف كرده و حجم تزریق مواد اولیه به نازل چاپگر را به ۱۲۷ سانتیمتر مكعب در ساعت رسانده است كه هفت برابر بیشتر از چاپگرهای قبلی است.
قرار است با ارتقای چاپگرهای سه بعدی جدید در دست طراحی این رقم به ۲۸۲ سانتیمتر مكعب در ساعت افزایش یابد كه ۱۴ برابر بیشتر از چاپگرهای سه بعدی فعلی است.
 

1396/09/08
21:48:41
5.0 / 5
5034
تگهای خبر: وب , چاپگر سه بعدی , لیزر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است