Sibex سیبکس

ازبكستان درصدد عرضه یك ارز دیجیتالی اختصاصی

ازبكستان درصدد عرضه یك ارز دیجیتالی اختصاصی سیبكس: به نظر می آید كه ازبكستان هم به پیروی از روسیه، می خواهد یك ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی برای خود توسعه دهد تا مبادلات مالی و تجاری از این طریق صورت بپذیرد.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال بی نظیر كاربران و نهادهای دولتی و خصوصی در جهان از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین، كشورهای مختلفی الان درصدد هستند تا با تعیین ضوابط و قوانین سخت گیرانه و همینطور عرضه ارزهای دیجیتالی اختصاصی به افزایش امنیت مبادلات این چنینی كمك كرده و در عین حال به جریان روز جهان كه استفاده از ارزهای مجازی رمزپایه است، بپیوندند و در این خصوص از سایر كشورها عقب نمانند.

چندی پیش بود كه اخبار انتشار یافته در رسانه ها حاكی از آن بود كه روسیه با موافقت و و دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می خواهد به توسعه، معرفی و عرضه یك ارز دیجیتالی رمزپایه اختصاصی تحت عنوان « كریپتو روبل» بپردازد تا بتواند بدین وسیله تمامی مبادلات تجاری و مالی را با آن انجام داده و بر آن كنترل، نظارت و مدیریت كامل داشته باشد.

ارز دیجیتالی رمزنگاری شده روسیه كه احیانا كریپتو روبل (CryptoRuble) نام دارد، قادر خواهد بود كارهای اداری و نامه نگاری های بروكراتیك و مبادلات رسمی و فرمالیته را در این كشور تسهیل بخشد.

بر اساس گزارش وب سایت بیت كوین نیوز، حالا به نظر می آید كه ازبكستان هم به پیروی از روسیه، تصمیم گرفته است به توسعه و عرضه یك ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی بپردازد تا بدین ترتیب به شركت های فعال در حوزه تجارت و مبادلات مالی این امكان را بدهد كه با یك ارز دیجیتالی رمزپایه اختصاصی كه توسط دولت این كشور تایید شده است، به تبادلات مالی و تجاری خود بپردازند.

در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند چون كه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست پیدا كنند.

در ابتدا خیلی از كشورهای جهان در تلاش بودند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آنرا تا حد امكان محدود كنند چون كه آنها بر این باور بودند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آن كه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت استفاده از آن می گردد. اما پس از گذر زمان و استقبال بی نظیر از این فناوری برخی دیگر از كشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نمودند تا به تسهیل در انجام مبادلات مالی و تجاری خود بپردازند.

براساس گفته های تحلیلگران، زمانی كه بیت كوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا كرد، ارزش آن حتی از یك دلار هم كمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می ماند.
1397/08/22
21:26:29
5.0 / 5
4695
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است