Sibex سیبکس

شادمانی ماسك از ارسال توئیتی كه به ۲۰ میلیون دلار جریمه منجر گردید

شادمانی ماسك از ارسال توئیتی كه به ۲۰ میلیون دلار جریمه منجر گردید سیبكس: در حالیكه الون ماسك باید بعد از پرداخت ۲۰ میلیون دلار جریمه مالی از مدیریت شركت تسلا كناره گیری كند، می گوید ارسال توئیت منجر به این جریمه ارزشش را داشته است.به گزارش سیبكس به نقل از اسین ایج، كمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده به دنبال ارسال یك توئیت توسط الون ماسك در ۲۶ اكتبر و در كمتر از یك ساعت پس از این كار وی را ۲۰ میلیون دلار جریمه كرد.
او در این توئیت در پاسخ به یكی از فالوئرهایش مدعی شده بود در فكر این است كه تسلا را با عرضه سهامی كه هر یك ۴۲۰ دلار ارزش دارند، خصوصی نگه دارد.
اگر چه ارسال این توئیت هیچ مبنای فكری و اقتصادی خاصی نداشت. ولی آشوبی در بازار سهام امریكا تولید كرد كه هم به سرمایه گذاران و هم به همكاران الون ماسك در تسلا صدمه زد و سبب شد نهادهای دولتی آمریكا برای جریمه كردن الون ماسك وارد عمل شوند.
جنجال بر سر ارسال این توئیت تا بدان حد بالا گرفت كه الون ماسك اعلام نمود برای مدتی از ارسال مطلب در توئیتر كناره گیری می كند. علاوه بر الون ماسك شركت تسلا هم باید به صورت جداگانه ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت كند و خود ماسك هم باید بزودی از سمت خود بعنوان رئیس تسلا كناره گیری كند. اما وی مدیر اجرایی این شركت باقی خواهد ماند. انتصاب مدیر جدید این شركت ۱۳ نوامبر انجام می گردد.

1397/08/08
15:19:10
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: آمریكا , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است