Sibex سیبکس

هر پیام رسان داخلی چند عضو دارد؟

هر پیام رسان داخلی چند عضو دارد؟ سیبكس: پیام رسان های داخلی كه هركدام چند سال از عمرشان می گذرد و در طول چند ماه اخیر هم تعداد كاربرانشان افزایش یافته است، از چند صدهزار تا چند میلیون كاربر دارند كه البته همچنان تا رسیدن به همتایان خارجی خود راه درازی در پیش دارند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، باآنكه هریك از پیام رسان های داخلی مدتی است مشغول به فعالیت اند، اما بیشترین نمودشان مربوط به زمانی است كه بنا بر تصمیم مسئولان ذی ربط، تلگرام اول اردیبهشت ماه مسدود شد و این مورد فرصتی به پیام رسان های داخلی داد كه وارد عرصه ی رقابت شوند.

هرچند برخی كارشناسان و تحلیلگران همان زمان هم معتقد بودند فیلترینگ پیام رسان های خارجی تنها راه مناسب برای پشتیبانی از پیام رسان های داخلی نیست، این روند تا امروز ادامه دار شده است و البته از سوی مسئولان قضایی همواره به رشد پیام رسان های داخلی بعد از اعمال فیلترینگ برروی تلگرام و خروج اغلب كاربران از آن و كوچ به شبكه های داخلی اشاره شده است، هرچند این انتقاد هم وجود داشت كه بخشی از كاربران ایرانی با استفاده از فیلترشكن از همچنان از تلگرام برای پیام رسانی استفاده می نمایند.

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - به تازگی در زمینه فعالیت پیام رسان های داخلی گفته است كه كاربران پیام رسان های داخلی از ۱.۵ میلیون به ۷.۵ میلیون نفر افزایش داشته اند كه رشد خیلی خوبی را نشان داده است. وی با اشاره به اینكه در ایران بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون كاربر شبكه های اجتماعی در ایران وجود دارد، اضافه كرد: نباید پیام رسان های داخلی را با نمونه های مطرح آن ها در دنیا مقایسه كرد. پیام رسان های داخلی با استفاده از خلاقیت و بهره گیری از فناوری بهتر در یك فضای رقابتی می توانند خدمات خویش را توسعه دهند.

از سوی دیگر در كنار پیام رسان های داخلی، دو پیام رسان هاتگرام و طلاگرام هم فعالیت دارد كه درواقع به شكلی نسخه های داخلی همان تلگرام محسوب می شوند. این اپلیكیشن ها یك پروكسی داخلی دارند كه سبب می گردد بدون نیاز به ابزار فیلترشكن بتوان از آن ها استفاده نمود. با عنایت به انتقاداتی كه به فعالیت این نسخه ها وجود داشت، ابوالحسن فیروزآبادی -رییس مركز ملی فضای مجازی- درباره این اپلیكیشن ها اظهار نمود: از همان ابتدا كه سیاست خروج از انحصار تلگرام را داشتیم، برای دوران گذار، پذیرفتیم كه تلگرام های نسخه فارسی چند ماهی فعال باشد. با آخرین مهلتی كه به آنها دادیم، تا ۱۵ شهریور باید به یك پیام رسان ۱۰۰ درصد بومی تبدیل شوند.

هر پیام رسان چه تعداد كاربر دارد؟

اما در بازارهای آنلاین، تعداد دانلود هر یك از برنامه ها مشخص شده است. البته جدا از ماركت های آنلاین همچون گوگل پلی و بازار برای سیستم عامل اندروید و سیب اپ برای سیستم عامل آی اواس (با توجه به اینكه پیام رسان های ایرانی از ماركت اپ استور حذف شده اند)، هر یك از پیام رسان ها را از وب سایت خودشان هم می توان دانلود كرد. اما در تصاویر زیر دانلود هر یك از پیام رسان ها با استفاده از ماركت های آنلاین تا زمان انتشار این خبر نشان داده شده است.

پیام رسان آی گپ بیش از ۳۰۶ هزار عضو دارد.بر این اساس پیام رسان بله بیش از ۶۳۱ هزار عضو دارد.پیام رسان بیسفون بیش از ۱۰۶ هزار عضو دارد.پیام رسان سروش بیش از پنج میلیون و ۱۹۷ هزار عضو دارد.پیام رسان گپ بیش از یك میلیون و ۴۳ هزار عضو دارد.پیام رسان ویسپی بیش از یك میلیون و ۲۰۴ هزار عضو دارد.اپلیكیشن هاتگرام بیش از پنج میلیون و ۷۴۷ هزار عضو دارد.اپلیكیشن طلاگرام بیش از ۱۵ میلیون و ۲۷۲ هزار عضو دارد.در هر صورت با عنایت به مهلتی كه به نسخه های فارسی تلگرام همچون هاتگرام و طلاگرام داده شده كه تا ۱۵ شهریور به پیام رسان های ۱۰۰ درصد بومی تبدیل شوند، باید دید تعداد كاربران نسخه ی اصلی تلگرام و هر یك از پیام رسان های بومی دیگر تا چه اندازه تحت تاثیر قرار می گیرد و ظرفیتی كه مسئولان معتقدند ابزارهای بومی از آن برخوردار می باشند جای بروز پیدا خواهد نمود.
1397/06/07
14:30:15
5.0 / 5
4914
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است