Sibex سیبکس

توضیحات آذری جهرمی در كمیسیون امنیت ملی درباره ۲۵ میلیون حمله سایبری در ۶ ماه گذشته

توضیحات آذری جهرمی در كمیسیون امنیت ملی درباره ۲۵ میلیون حمله سایبری در ۶ ماه گذشته سیبكس: سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت كه طبق توضیحات وزیر ارتباطات در جلسه امروز این كمیسیون، ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ طی شش ماه گذشته توسط بیش از ۹۰۰ هزار مهاجم ضد كشور شناسایی شده است.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، علی نجفی خوشرودی در توضیح جلسه امروز كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان كرد: در این جلسه، سوال نصرالله پژمانفر نماینده مشهد از آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با این مورد كه با عنایت به دستور قضایی صادرشده در خصوص اعمال مسدودسازی (فیلترینگ) اپلیكیشن تلگرام از اردیبهشت ماه، علت دور زدن مسدودسازی تلگرام توسط نرم افزارهای داخلی همچون هاتگرام و طلگرام (تلگرام طلایی)، عنوان شد.

وی توضیح داد: پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد پوسته های غیررسمی تلگرام بود در خصوص اینكه تصمیم گیری در مورد فعالیت یا ادامه آن یا ممانعت از آن در مركز ملی فضای مجازی صورت می پذیرد و طبیعتا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقشی در تصمیم گیری آن ندارد. در نهایت نماینده سوال كننده از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال به صحن ارجاع شد.

نجفی خوشرودی افزود: همینطور در این جلسه كمیسیون به بررسی مبحث امنیت در فضای مجازی و اقدامات صورت گرفته در جهت بومی سازی شبكه های پیام رسان داخلی با حضور وزیر ارتباطات پرداخت. وزیر گزارشی از اقدامات و برنامه های آن وزارت در حوزه های مربوطه از قبیل تقویت شبكه ملی اطلاعات و كاهش صدمه پذیری و مقابله با تهدیدات در فضای مجازی ارائه نمود. بر مبنای توضیحات عرضه شده ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ طی شش ماه گذشته توسط بیش از ۹۰۰ هزار مهاجم ضد كشور شناسایی شده است.

به گفته وی وزیر ارتباطات اقدامات این وزارت خانه در جهت اجرای سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در پشتیبانی از پیام رسان های داخلی، ساماندهی سیم كارت های تلفن همراه، اینترنت كودكان و نوجوانان و غیره را بیان كرد.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها اظهار داشت كه اعضای كمیسیون نقطه نظرات خود پیرامون این موارد را مطرح نمودند كه همچون آن اهمیت حمایت مؤثرتر از پیام رسان های داخلی، لزوم تقویت سرویس و خدمات پیام رسان های داخلی، مدیریت و نه تحدید خدمات اطلاع رسانی بود.
1397/05/17
16:26:20
5.0 / 5
5223
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است