Sibex سیبکس

انتشار نام هوشمندترین شهرهای جهان

انتشار نام هوشمندترین شهرهای جهان سیبكس: اخیرا لیستی از هوشمندترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۸ انتشار یافته كه نشان داده است كدامیك از شهرها و كشورها بیشتر برای توسعه زیرساخت های لازم برای هوشمندسازی شهرها كوشیده اند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت smart cities world، امروزه شركت های فعال در زمینه علم و تكنولوژی با همكاری اپراتورهای مخابراتی با همكاری های خود می خواهند رویای شهر هوشمندی را كه تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و كارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق كنند.

وب سایت تخصصی شهرهای هوشمند اخیرا رهبران و پیشگامان در عرصه شهرهای هوشمند در جهان را معرفی كرده است كه در آن نام شهرها و كشورهای توسعه یافته و پیشرفته خوب به چشم می خورد.

فهرست زیر به ترتیب نشان دهنده پیشگامان جهان در جهت هوشمندسازی و فراهم آوری زیرساخت های لازم برای توسعه شهرهای هوشمند است:

۱. لندن، انگلستان

۲. سنگاپور، سنگاپور

۳. سئول، كره جنوبی

۴. نیویورك، ایالات متحده آمریكا

۵. هلسینكی، فنلاند

۶. مونترال، كانادا

۷. بوستون، ایالات متحده آمریكا

۸. ملبورن، استرالیا

۹. بارسلونا، اسپانیا

۱۰. شانگهای، چین

این فهرست به وضوح نشان داده است كه شهرهای مذكور چقدر در جهت هوشمندسازی شهر خود و عرضه خدمات نوینی همچون اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند تلاش و برنامه ریزی كرده اند. همینطور فهرست فوق حاكی می باشد كه این شهرها بسیار زودتر از سایر شهرهای جهان به سرویس و خدمات شهرهای هوشمند مجهز خواهند شد.

گزارش های موسسه Smart Cities Index كه به تازگی لیستی از ۲۵ شهر هوشمند برتر جهان را منتشر نموده بود، بر مبنای شاخص هایی نظیر ساختمان هوشمند، جمع آوری هوشمند زباله، حفظ محیط زیست، دیجیتالی شدن تمامی امور دولت و كارهای اداری، دسترسی كامل، راحت و همگانی به اینترنت ۴G LTE، فراوانی دسترسی به هات اسپات اینترنت وای فای، استفاده همه گیر از گوشیهای هوشمند و دستگاه های الكترونیكی، استانداردهای زندگی، پاركینگ هوشمند، انرژی پاك، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی و الكتریكی، سرعت بالای اینترنت و حمل و نقل عمومی هوشمند رتبه بندی شده بود.

امروزه غول های تكنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوكیا، هواوی، ورایزن و سیسكو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده اند، به گونه ای كه موسسه IDC برآورد كرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه كنند.

اینترنت اشیاءبه مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباط هستند. این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اینترنت اشیاء در وهله اول در استفاده از زمان باعث صرفه جویی می گردد كه به تبع آن در حوزه های مربوط به انرژی هم صرفه جویی اتفاق می افتد. این فناوری می تواند در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ جهت استفاده درست و تنظیم مصرف انرژی، در كنترل سیستم های هوشمند، سلامت و بهداشت، ترافیك، كشاورزی، حمل و نقل و هم مورد استفاده قرار بگیرد.
1397/04/19
13:31:07
5.0 / 5
4595
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است