Sibex سیبکس
آذری جهرمی؛

۴۰ شركت موبایلی ارز دولتی گرفتند، آمار تخصیص ارز به واردات گوشی

۴۰ شركت موبایلی ارز دولتی گرفتند، آمار تخصیص ارز به واردات گوشی سیبكس: وزیر ارتباطات با تاكید براینكه واردكنندگان گوشی موبایل در ابتدای سال جاری دلار مورد نیاز خویش را با بهای ۴۲۰۰ تومان دریافت كرده اند، اظهار داشت: نباید قیمت گوشی در بازار، بالاتر از حد معمول برود.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در مورد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت گوشی موبایل در كشور كه گفته شده به علت عدم تخصیص ارز دولتی به واردكنندگان اتفاق افتاده است، توضیح داد.
وی اظهار داشت: شركت های واردكننده در ابتدای سال جاری دلار مورد نیاز خویش را با بهای ۴۲۰۰ تومان دریافت نمودند و نباید قیمت گوشی در بازار، بالاتر از حد معمول برود.
آذری جهرمی با اشاره به طرح رجیستری اظهار داشت: ما بحث پروژه ثبت تلفن همراه (رجیستری) را با هدف كنترل و نظارت دقیق بر بازار اجرا كردیم و در این چارچوب، آمارهایی مشخص از میزان واردات تلفن همراه با تخصیص ارز را در اختیارداریم.
وی اضافه كرد: آنچه امروز آمار ما در ارتباط با واردات گوشی با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این كسب وكارها از ابتدای سال جاری نشان می دهد، این است كه ابتدا ۵۴ شركت برای واردات ۷میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۴۶ هزار گوشی تلفن همراه به ارزش ۵۸۰میلیون و ۶۲۹ هزار و ۲۸۳ یورو، درخواست دادند كه این مورد در سامانه ثبتارش (سیستم الكترونیكی ثبت سفارشات واردات كالا) ثبت شده است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: با بررسی های انجام شده، درنهایت از این تعداد برای ۴۰ شركت تخصیص ارز صورت گرفت و مبلغ ارز تخصیص یافته از بانك مركزی به این شركت ها هم بالغ بر ۲۲۰ میلیون و ۶۴۳هزار و ۲۰۶ یورو بوده است.
به گفته جهرمی، طبق آمار ما كه بازه زمانی آن تا ۲۹ خرداد است، بعد از این ثبت سفارش ها حدود ۱۴۰هزار و ۳۹۹ گوشی به ارزش ۷۵میلیون و۲۸۳هزار و ۸۶۰یورو ترخیص شده كه متوسط قیمت گوشیهای ترخیص شده از بازار بر مبنای فرمول اعلام شده، ۵۳۶ یورو است.
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره چرایی قیمت های نجومی بعضی از گوشیها اظهار داشت: پشت پرده گوشیهای گران قیمتی كه امروز اتفاقا در بازار با ارز بالایی محاسبه می شوند و به فروش می رسند، افراد سودجویی هستند كه ارز را گرفته و در بازار به مردم عرضه كرده اند.

1397/04/04
13:32:58
5.0 / 5
5022
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است