Sibex سیبکس

خداحافظی با قدیمی ترین پیام رسان جهان

خداحافظی با قدیمی ترین پیام رسان جهان سیبكس: شركت یاهو اخیرا اعلام نموده كه می خواهد تا یك ماه دیگر به عمر قدیمی ترین پیام رسان جهان، یاهو مسنجر، آخر دهد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، یاهو مسنجر كه به صورت قطع یكی از مهم ترین خاطرات نوجوانان و جوانانی را كه تازه با اینترنت آشنا شده بودند، تشكیل می دهد، حالا به آخر عمر خود نزدیك شده است.

شركت یاهو – توسعه دهنده پیام رسان یاهو مسنجر – اخیرا در بیانیه ای عنوان كرده است كه می خواهد عمر یاهو مسنجر را تا ۱۷ ژوئیه به آخر برساند. بدین ترتیب از كاربران این پیام رسان قدیمی درخواست كرده است كه تا پیش از این تاریخ در صورت نیاز، تمامی اطلاعات خویش را از آن استخراج كنند و از آخر كار آن آگاهی یابند.

بسیاری از كارشناسان و تحلیلگران بر این باورند كه دلیل براندازی حكمرانی چندین و چند ساله قدیمی ترین پیام رسان جهان توسط یاهو، شركت سازنده و توسعه دهنده اش، بسیار مبهم و سوال برانگیز است، اما این شركت در بیانیه ای كه خود منتشر نموده است این چنین نوشته است: با اینكه ما مطلعیم تعداد زیادی از كاربران وفادار همچنان از این سرویس یاهو استفاده می نمایند، اما با عنایت به پیشرفت روزافزون و خیره كننده علم و تكنولوژی در زمینه اپلیكیشن های پیام رسان و شبكه های اجتماعی تصمیم گرفته ایم كه ابزار، پلتفرم و سرویس های جدید و به روز دیگری را جایگزین این سرویس قدیمی نماییم و نظر خیل عظیمی از كاربران جهان را به خود جلب نماییم. بدون شك، كاربران بعد از آشنایی و استفاده از سرویس های جدید یاهو، از این تصمیم كنونی ما خوشحال و خشنود خواهند شد.

البته یاهو اعلام نموده است كه كاربران یاهو مسنجر قادر خواهند بود با استفاده از یاهو آی دی خود، تاریخچه مكالمات خویش را بر روی كامپیوتر خود دانلود و ذخیره سازی كنند.

چندی پیش بود كه یاهو پیام رسان جدیدی را تحت عنوان سنجاب (Squirrel) معرفی و رونمایی نمود و به نظر می رسد كه این اپلیكیشن جایگزین یاهو مسنجر خواهد شد؛ این پیام رسان جدید قابلیت های جدید و جذابی همچون تولید مكالمات مخفی، بی صدا كردن مكالمات و خصوصیت Blasts به منظور مشاهده پست های ارسال شده توسط تعداد اعضای گروه را داراست.
1397/03/20
00:37:39
5.0 / 5
4612
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است