Sibex سیبکس
عضو شورای عالی فضای مجازی مطرح كرد:

امكان شكایت از پیام رسان داخلی، ماندن در تلگرام به صلاح مردم نیست

امكان شكایت از پیام رسان داخلی، ماندن در تلگرام به صلاح مردم نیست سیبكس: عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: ماندن در پیام رسان خارجی تلگرام از لحاظ عزت و امنیت ملی و مسائل اقتصادی و فرهنگی به صلاح مردم و كشور نیست.


به گزارش سیبكس به نقل از صدا و سیما، رسول جلیلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما اضافه كرد: هیچ كشوری بر روی مسائلی همچون عزت، امنیت، اقتصاد و فرهنگ ملی شان شوخی نمی نماید. وی با اشاره به اینكه تلگرام برای تولید رمز ارز جدیدش برنامه ریزی كرده كه مقرر است در خرداد و تیر عرضه شود اظهار داشت: با احتساب بیش از ۴۰ میلیون كاربر ایرانی در تلگرام همه آن ها به صورت بالقوه، پول ملی كشور گرام خواهند داشت كه پشتوانه قانونی و حقوقی ندارد. عضو شورای عالی فضای مجازی اضافه كرد: نمونه این مسئله بیت كوئین است كه روزی ۱۸ هزار دلار به ازای یك بیت كوئین بود و الان به زیر ۱۰ هزار دلار رسیده است و هیچ كس پاسخگوی آن نیست. جلیلی با اشاره به تلاش صورت گرفته برای رونق كسب و كار در پیام رسان های داخلی اظهار داشت: در صورت تصویب مجلس بانك مركزی ملزم می گردد كه به صاحبان كسب و كارها در پیام رسان های داخلی امكان پرداخت درون پیام رسانی را بدهد. وی اضافه كرد: اعلام حرام شرعی نقض حریم خصوصی كاربران از جانب مقام معظم رهبری، آیین نامه ابلاغی رئیس قوه قضاییه، اصل ۲۵ قانون اساسی ضامن امنیت اطلاعات كابران در پیام رسان های داخلی است. عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: پیام رسان های داخلی ملزم به حفظ چارچوب های قانونی هستند و همه می توانند در صورت بروز سوء​ استفاده از این پیام رسان ها و كابران آن ها شكایت كنند. جلیلی اضافه كرد: شركت هایی كه در پیام رسان های داخلی مشغول به فعالیت هستند در حال سرمایه گذاری اند تا روزی كه بازگشت سرمایه شان شكل بگیرد و این مهم مستلزم اعتماد عمومی مردم و حضور بیشتر كابران است.

یك كارشناس فضای مجازی هم در این برنامه اظهار داشت: ۳۰ درصد ترافیك بین المللی اینترنت كشور را تلگرام می بلعد.

هومن اهرمی اضافه كرد: روزانه ۱۱ میلیارد و ۳۹۴ میلیون تومان هزینه حضور كاربران ایرانی در تلگرام است كه معادل سالانه ۹۸۵ میلیون دلار است. وی اظهار داشت: همه این هزینه ها از جیب مردم پرداخت می گردد و بخش عمده ای از آن با تبدیل شدن به دلار از كشور خارج می گردد در صورتی كه با استفاده از پیام رسان های داخلی اشتغال فراوانی در كشور تولید می گردد. این كارشناس فضای مجازی اضافه كرد: برخی پیام رسان های داخلی تا یك سوم هزینه ترافیك داخلی را دریافت می كنند و بعضی از آن ها هم مجانی هستند و این به نفع كشور و مردم است. اهرمی ویترین مجازی، امكانات پرداخت وجه، توجه به اقتصاد محتوا و فروش محتوا را از خصوصیت های پیام رسان های داخلی دانست.

1397/01/30
15:40:46
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است