Sibex سیبکس

جاسوسی فیس بوك از تماس ها و پیامك های گوشیهای اندرویدی

جاسوسی فیس بوك از تماس ها و پیامك های گوشیهای اندرویدی سیبكس: بررسی ها نشان داده است ساختار سیستم عامل اندروید به گونه ای است كه در صورت استفاده از فیس بوك بر روی آن، این شبكه اجتماعی به اطلاعات تماس ها و پیامك های كاربران دسترسی می یابد.به گزارش سیبكس به نقل از فرست اسپات، فیس بوك این روزها با رسوایی ناشی از سواستفاده شركت كمبریج آنالیتیكا از اطلاعات خصوصی كاربران خود دست و پنجه نرم می كند و حال مشخص شده این سوءاستفاده ابعاد گسترده تری دارد.
كاربران گوشیهای اندرویدی كه از فیس بوك استفاده می نمایند در عمل اطلاعات تماس ها و پیامك های خود و حتی مدت زمان این تماس ها را در اختیار این شبكه اجتماعی قرار داده اند، امری كه ناشی از نحوه طراحی سیستم عامل اندروید است.
داده های یادشده طی سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از تلفن های همراه كاربران استفاده كننده از فیس بوك سرقت شده است. فیس بوك مدعی است از این رو اطلاعات فهرست های تماس و افرادی كه با آنها تماس گرفته می شده را جمع آوری كرده تا یافتن افرادی كه فرد می خواهد با آنها در تماس باشد را ساده تر كند.
اما این توضیحات قانع كننده نیست و مشخص نمی كند چرا فیس بوك متادیتای اطلاعات تماس و پیامك های كاربران شامل مدت زمان تماس، وقت تماس و حتی تماس های از دست رفته را هم جمع آوری و ذخیره می كند.
متاسفانه مجوزهای دسترسی اندروید بسیار سهل گیرانه بوده و به اشتراك گذاری متادیتا را با هر كسی كه خواستار آن باشد، ممكن می كند. در صورت نصب برنامه موبایلی فیس بوك بر روی گوشی هم چنین اجازه ای به برنامه یادشده داده می گردد.
بسیاری از شخصیت های مشهور و متخصصان حوزه فناوری از كاربران خواسته اند به دلیل بی توجهی این شبكه اجتماعی به حریم شخصی كاربران و سواستفاده از اطلاعات خصوصی آنها هر چه سریع تر حساب كاربری خویش را پاك كنند.

1397/01/06
13:10:06
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: اندروید , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است