Sibex سیبکس
در تركیه، سوریه و مصر

هكرهای ارزهای دیجیتالی ردیابی شدند

هكرهای ارزهای دیجیتالی ردیابی شدند سیبكس: دولت های تركیه، مصر و سوریه تعدادی از هكرها و مجرمان سایبری را ردیابی كرده اند كه به منظور استخراج ارزهای مجازی اقدام به انتشار بدافزار در كامپیوتر های شخصی می كرده اند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، این روز ها تب ارزهای مجازی رمزنگاری شده و استخراج بی رویه و غیر قانونی آنها از پلت فرم های دیجیتالی در كشورهای بسیاری در جهان باب شده است و هكرها بدین وسیله می توانند بدون اجازه كاربران شخصی، از دستگاه الكترونیكی و حساب های كاربری مجازی آنها بهره برده و اقدام به استخراج ارزهای مجازی كنند. در حقیقت، كامپیوتر های موردنظر قربانی اهداف شوم و مادی گرایانه مجرمان سایبری و متحمل صدمه های بسیاری خواهند شد.

حالا دولت های سه كشور تركیه، سوریه و مصر اعلام نموده اند كه گروه بزرگی از هكرها را كه ارزهای مجازی رمزنگاری شده همچون بیت كوین، ریپل و مونرو استخراج یا ماینینگ می كردند را به كمك دستگاههای اطلاعاتیشان ردیابی كرده اند. به قول آنها، مجرمان سایبری مذكور بدافزارهای خطرناكی را در فضای مجازی و وب سایت های داخلی شان منتشر نموده اند تا از كامپیوتر ها و حساب های كاربری افراد قربانی برای استخراج ارزهای دیجیتالی سواستفاده كنند.

بر اساس تازه ترین گزارش های انتشار یافته از جانب Citizen Lab، شبكه مخابراتی تركیه با استفاده از دستگاههای امنیتی توانستند صدها كاربر قربانی را كه شامل روزنامه نگاران، وكیلان و مدافعان حقوق بشر هم می شدند، را شناسایی كرده و سپس منبع انشتار بدافزار را ردیابی كنند. گفته می گردد این كاربران عادی زمانی كه می خواستند از منابع رسمی و وب سایت های موردنظرشان فایلی را دانلود كنند، هدف هكرها و بدافزارها و جاسوس افزارهای FinFisher و StrongPity قرار می گرفتند. این بدافزارها هم این امكان را در اختیار هكرها قرار می داده كه از پلت فرم حساب های كاربری شان برای استخراج ارزهای دیجیتالی سواستفاده كنند.

مشابه این مساله دقیقا در كشورهای سوریه و مصر هم اتفاق افتاده است به گونه ای كه تمامی كاربرانی كه از مرورگرهای اینترنتی و نرم افزارهایی همچون آنتی ویروس Avast، سی كلینر، مرورگر اوپرا و اپلیكیشن ۷-Zip استفاده می كردند، هدف مجرمان سایبری سوری قرار گرفته اند.
1396/12/19
21:45:03
5.0 / 5
5203
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است