Sibex سیبکس

گوشیهای آیفون مقصر مزاحمت برای مراكز امدادی

گوشیهای آیفون مقصر مزاحمت برای مراكز امدادی سیبكس: كاربران آمریكایی به دلیل مشكل هنگ كردن گوشیهای آیفون، ناخوداگاه به صورت متوسط ۲۰ بار در روز با شماره تماس های اضطراری تماس می گیرند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت گاردین، شركت های مخابراتی و مراكز خدماتی و نیروهای امدادی همچون پلیس و اورژانس در كالیفرنیای ایالات متحده آمریكا اعلام نموده اند كه ۲۰ بار در روز تماس هایی را ثبت و ضبط كرده اند كه با گوش دادن به صدای آن سوی خط متوجه شده اند كاربران گوشیهای آیفون به دلیل مشكل و هنگ كردن گوشی هایشان به صورت ناخوداگاه با شماره تماس های اضطراری (emergency calls) كه به صورت پیش فرض برروی صفحه قفل گوشیهای همراه وجود دارد، تماس گرفته اند. به گونه ای خودشان از این تماس آگاه نبوده و در حال صحبت درباره مشكل هنگ كردن گوشی آیفون خود بوده اند.

این مراكز امدادی همینطور عنوان كرده اند كه این قبیل تماس ها از ماه اكتبر سال قبل ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده است، به گونه ای كه روزانه ۲۰ تماس این چنینی با آنها گرفته شده است.

به نظر می رسد وقتی كه گوشیهای آیفون با مشكل هنگ كردن مواجه می شوند، كاربران به منظور دسترسی هرچه سریع تر به اطلاعات مورد نظر در گوشی و برگرداندن آن به حالت طبیعی عجله از خود نشان داده اند و همین امر سبب شده كه با لمس و حركت سریع انگشتان خود برروی صفحه نمایش و صفحه قفل (Lock screen) گوشی آیفون، به صورت ناخود آگاه گزینه تماس با شماره های اضطراری ۹۱۱ در آمریكا را لمس كرده اند و با این كار باعث تولید مزاحمت های ناخواسته برای مراكز امدادی شده اند.

این تماس ها كه به بیش از ۱۶۰۰ مورد تابحال رسیده است اما اپل هنوز علت دقیق این مورد را به صورت رسمی اعلام نكرده و تابحال هیچ واكنشی نسبت به این امر از خود نشان نداده است.

به گفته كارشناسان، از آنجایی كه هر یك مورد تماس مزاحم و بی مورد برای مراكز امدادی، بسیار صدمه زننده و مشكل ساز است، از شركت اپل انتظار می رود كه علاوه بر تشریح علت دقیق این واقعه، هرچه سریع تر مشكل مربوطه را بررسی و حل كند تا كاربران به صورت ناخودآگاه و ناخواسته با مراكز پلیس و اورژانس و غیره تماس نگیرند و بدین ترتیب مزاحمت های موجود برای آن ها به صورت كامل از بین برود.


1396/12/05
19:43:11
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , اپل , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است