Sibex سیبکس
رئیس سازمان تنظیم مقررات مطرح كرد؛

تمرکز زدایی ترافیک داده از تهران

تمرکز زدایی ترافیک داده از تهران به گزارش سیبکس، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جزئیات بیشتری از آغاز اجرای طرح توزیع ترافیک و تمرکز زدایی شبکه ارتباطی کشور ارائه نمود.به گزارش سیبکس به نقل از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اردیبهشت ۱۴۰۲ بعد از استماع گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد طرح توزیع ترافیک و تمرکز زدایی شبکه ارتباطی کشور و در اجرای طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مصوب جلسه شماره ۶۶ مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ شورایعالی فضای مجازی و تصمیم جلسه شماره ۳۴۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵، تعرفه پیشنهادی آن شرکت برای عرضه خدمات ابر انتقال با سرعت Mbps۱۰۰ و بالاتر در شبکه ارتباطات زیرساخت را بررسی و تصویب کرد.
امیر لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یکی از پیام رسان های بومی از آغاز این طرح از اول تیر ماه اطلاع داد و اظهار داشت: توزیع ترافیک شبکه ارتباطی کشور با هدف تمرکز زدایی ترافیک و محتوا از تهران، از یک تیرماه شروع شد.
وی اضافه کرد: این اقدام که از راه اصلاح تعرفه خدمات ابر انتقال صورت گرفته، منجر به افزایش کیفیت ارتباطی و کاهش تأخیر دریافت محتوا برای مردم خواهد شد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همینطور اظهار داشت: در گام نخست کل کشور به ۵ ناحیه تقسیم شده که محتوا در این ۵ ناحیه توزیع خواهد شد. در گام بعدی این نواحی افزایش خواهد یافت.
لاجوردی همینطور در پاسخ به یکی از کاربران در مورد توضیحات بیشتر این طرح اظهار داشت: به صورت مثال اگر در شرایط کنونی در شیراز باشید و بخواهید محتوایی را در فضای مجازی مشاهده کنید درخواست شما تا تهران ارسال و محتوای مورد احتیاج به شیراز منتقل می شود. اما با توزیع محتوا و ترافیک عملاً بخش اعظمی از درخواست های شما (به ویژه محتواهای حجیم) در همان شیراز پاسخ داده خواهد شد.
به گزارش سیبکس به نقل از مهر، با مصوبه جدید، این تعرفه به دو بخش داخل هر ناحیه و بین نواحی تقسیم شده است و تعرفه گذاری هم از این پس به دو صورت ۱۰ تا ۵۰ درصد صورت می گیرد. به این صورت که اگر انتقال در داخل هر ناحیه اتفاق افتاده باشد ۱۰ درصد تعرفه و در میان نواحی ۵۰ درصد تعرفه محاسبه می گردد و همینطور بر این اساس، ۳۱ استان کشور به پنج ناحیه تقسیم شده اند.
گفتنی است، بر مبنای مصوبه سازمان تنظیم مقررات این مصوبه از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است.

1402/04/03
11:07:53
5.0 / 5
256
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است