Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات:

به آمازون و ای بی نیاز نداریم

به آمازون و ای بی نیاز نداریم به گزارش سیبکس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر در کشور کسی احساس احتیاج به پلت فرم های جهانی مثل آمازون و Ebay ندارد؛ چون که به همت جوانان مستعد کشور نسبت به آنها بی نیاز شدیم.به گزارش سیبکس به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز بامداد در مراسم افتتاحیه اولین همایش و نمایشگاه بین المللی صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته که در شبستان مصلی تهران برگزار شد ضمن اشاره به کسب و کارهای اینترنتی اظهار داشت: همانگونه که قبلاً اشاره شده کسب و کارهای اینترنتی یا اقتصاد دیجیتال درکشور ما زودتر آغاز شد و ما جز کشورهای پیشرو در اقتصاد دیجیتال هستیم۔
وی اضافه کرد: هم اکنون ۹۸ درصد پول ها به صورت الکترونیکی جابه جا می شود و درنتیجه پیشرفت این فرآیند به زیر ساخت ها و مقدمات نیاز دارد ۔
زارع پور ضمن اشاره به این که در حال حاضر جز کشورهای برتر در اقتصاد دیجیتال هستیم افزود: نخستین نیازمندی های اقتصاد دیجیتال زیر ساخت است. نه تنها در شهرها بلکه در روستاها جز چند کشور دنیا هستیم که به اقتصاد دیجیتال رسیده است۔
وی افزود: در حال حاضر ۴ هزار روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند یعنی نزدیک ۹۲ درصد به اینترنت پرسرعت متصل شدند و تا آخرسال هیچ روستای بالای ۲۰ خانواری نداریم که به اینترنت دسترسی ندارند۔
وزیر ارتباطات اظهار داشت: الحمدالله در حوزه سکوها و پلت فرم های داخلی ما جزو کشورهایی هستیم که پلت فرم های بومی خویش را داریم و هم اکنون نیاز کشور در خرید و فروش برخط از راه پلت فرم های داخلی صورت می گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: لجستیک قابل اتکا و هوشمند از دیگر زیرساخت های مورد نیاز است و بحث تضمین کالا و و حساب امانی هم از موارد مورد توجه است که ما مبحث حساب امانی را پیگیری می نماییم. بخش خصوصی در این حوزه اقداماتی انجام داده است اما در آیین نامه سال قبل بانک مرکزی موظف به ایجاد حساب امانی شد.
زارع پور ضمن اشاره به این که به علت وجود پلت فرم های بومی قوی در حوزه تجارت الکترونیکی، کسی در کشور احساس احتیاج به خدماتی چون آمازون و Ebay ندارد اظهار داشت: ما پلت فرم های بومی قوی در حوزه تجارت الکترونیکی داریم و باید به افرادی که برای این مورد کوشیده اند، سرداران استقلال کشور گفت. یک عده در میدان جنگ جنگیدند تا خاک ما به دشمن نرسد و یک عده از جوانان نخبه ما هم کوشیده اند تا در فضای مجازی به دشمن نیازمند نشویم و خاکمان را در این فضا به آنها ندهیم.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات حامی شرکتهای دانش بنیان درحوزه فناوری اطلاعات و زیر ساخت و پلت فرم است و به بومی سازی های داخلی توجه بسیار داریم.
وی اضافه کرد: در روز جهانی ارتباطات نمایشگاهی ازتجهیزات تولید داخل که در ۲۰ ماه گذشته بومی سازی شده بود داشتیم این مورد خیلی خوب است چون که درحوزه بومی سازی اولویت های جدیدی انجام دادیم و شرکت ها در این عرصه حمایت می شوند.
زارع پور اضافه کرد: قابلیت اتصال متقابل بین پیامرسان ها افتتاح شد. این توانایی خوبی است که در حال حاضر در کلاس جهانی اتحادیه اروپا آنرا به قانون تبدیل نموده و از ۶ یا ۷ ماه دیگر در اروپا برای تمام سکوها و پلت فرم های جهانی اجرایی می شود۔ ما این کار را شروع کردیم. دیگر مردم نیاز ندارند چند پیامرسان در گوشی خود متصل کنند بلکه یک پیامرسان کافی است۔
وی در ادامه اظهار داشت: با استفاده از فناوری های نوین ازجمله هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و … امیدواریم شاهد پست هوشمند هم باشیم. ما فاصله داریم تا به پست هوشمند برسیم. باید حداکثر استفاده خود از تکنولوژی های جدید را داشته باشیم تا درنهایت خدمت قابل اتکا به مردم عرضه بدهیم.
زارع پور به پروژه فیبر نوری اشاره نمود و اضافه کرد: در زمینه فیبر نوری هم تا هم اکنون سه میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار زیر پوشش فیبر نوری قرار گرفتند و در نظر داریم تا آخر سال ۸ الی ۱۰ میلیون نفر زیر پوشش قرار بگیرند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در برنامه هفتم اشاره شده که ترافیک داخلی باید به ۷۰ درصد برسد، ما پیشنهاد کردیم و این بند حذف شد ما با نیاز کشور برنامه ریزی می نماییم وظیفه ما اینست که خدمات باکیفیت برای مردم فراهم نماییم چه داخلی و چه خارجی که طبق قواعد جمهوری اسلامی ایران در کشور فعالیت کند. زارع پور افزود: وظیفه اصلی ما عرضه خدمات باکیفیت برای مردم ما است که در این راه داریم قدم بر می داریم برای نخستین بار در قانون برنامه هفتم توسعه که امروز هم در دولت تصویب گردید فصل جدا برای بخش ارتباطات، فناوری اطلاعات، شبکه ملی اطلاعات و هوشمند سازی پیشبینی شد. وی ادامه داد: در برنامه هفتم بندهای خوبی پیشبینی شده که امیدواریم زمینه رشد و پیشرفت صنعت ارتباطات در کشور را فراهم آورد. زارع پور در ادامه درمورد تنظیم ساعت تلفن همراه اظهار داشت: در شهریور سال قبل بحث عدم تغییر ساعت را در سایت یانا که سایت بین المللی تنظیم ساعت است، بارگذاری شد و از ثانیه های اول تغییر نمود. در سال ۱۴۰۲ هم تمام سرورهای جهانی ساعت دقیق را نشان می دهند ازاین رو مبحث عدم تطابق تغییر ساعت در تلفن همراه مسئله نرم افزاری برخی گوشیها است. وی افزود: بعضی از مدلهای گوشی احتیاج به به روزرسانی دارند که کارخانه تولید کننده گوشی باید آنرا انجام دهد. هم اکنون شاید بالای ۹۰ درصد گوشیها این روز رسانی را انجام داده اند و در بعضی از مدلهای گوشی که به طور عمده سامسونگ هستند این به روز رسانی انجام نشده است. ما همچنان در حال رایزنی هستیم اما متولی اصلی این مورد وزارت ارتباطات نیست.

1402/03/10
09:09:15
5.0 / 5
250
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است